TworzymyGłos Regionu

reklama

44. Konfrontacje Muzykujących Rodzeństw we Wschowie (VIDEO)

Sobota, 20 kwietnia 2024 o 20:55, aktualizacja Sobota, 20 kwietnia 2024 o 21:08, autor: 2
44. Konfrontacje Muzykujących Rodzeństw we Wschowie (VIDEO)

Po dziesięcioletniej przerwie Wschowa ponownie gościła „Konfrontacje Muzykujących Rodzeństw”. Tegoroczna, 44. edycja wydarzenia, która odbyła się 20 kwietnia, nie tylko ożywiła lokalną scenę muzyczną, ale również uczciła pamięć Karola Muszkiety, znaczącej postaci w historii miejscowej edukacji muzycznej.

Konfrontacje Muzykujących Rodzeństw powracają po 10 latach 

Konfrontacje, które odbywały się regularnie aż do roku 2014, były jednym z symboli miasta, przyciągającym liczne tłumy i promującym lokalne talenty muzyczne. W tym roku organizatorzy postanowili nie tylko powrócić do tradycji, ale również rozszerzyć jej formułę, włączając do rywalizacji nie tylko rodzeństwa, ale całe muzykujące rodziny.

Na scenie występowały całe rodziny

Na scenie sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji zaprezentowało się łącznie 53 osoby, tworząc 20 zespołów. Wśród nich znajdowali się zarówno młodzi adepci sztuki, jak i doświadczeni muzycy, w tym zestawienia m.in. rodzic-dziecko oraz duety dziadków z wnukami.

Hołd dla śp. Karola Muszkiety

Szymon Franek, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. we Wschowie, podkreślił znaczenie tradycji i roli, jaką odegrał Karol Muszkieta: „To już 10 lat od ostatniej edycji, która odbyła się 14 listopada 2014 roku. Tradycja tych konfrontacji trwa już wiele lat i Wschowa była zawsze z nimi ściśle kojarzona... Karol Muszkiety był założycielem i pierwszym dyrektorem naszej szkoły oraz pomysłodawcą tych muzycznych spotkań.”

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Brawo
20.04.2024 22:29

Rodzinne muzykowanie łączy pokolenia. Miło posłuchać

avatar
~Janek Pradera
22.04.2024 16:39

Po zdjęciach pełnej sali widać jak potrzebna była ta impreza. Brawo organizatorzy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl