TworzymyGłos Regionu

39-latek pod wpływem narkotyków nie zatrzymał się do kontroli

Wtorek, 06 września 2022 o 07:44, autor: 3 1467
39-latek pod wpływem narkotyków nie zatrzymał się do kontroli

Prowadzenie pojazdu bez uprawnień i pod wpływem narkotyków, auto bez badań technicznych były powodami nocnej (6 września) ucieczki 39-latka przed patrolem wschowskiej policji. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym jak porzucił auto na jednej z posesji w Starych Drzewcach. Po krótki pościgu został zatrzymany przez interweniujących policjantów.

Do zdarzenia doszło tuż po północy (6 września) na terenie gminy Szlichtyngowa. Patrol wschowskiej policji zainteresował się kierowcą osobowego Volkswagena, którego jazda wzbudziła podejrzenia co do stanu trzeźwości kierowcy bądź kierowania pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna wykonywał gwałtowne manewry i na widok radiowozu skręcił w stronę Starych Drzewiec.

Policjanci postanowili sprawdzić przyczyny irracjonalnego zachowania kierowcy. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Mężczyzna wjechał na drogę polną, następnie zaczął gwałtownie cofać. Po chwili zatrzymał się na wysokości jednej z posesji. Wybiegł z pojazdu i zaczął uciekać. Mężczyzna został zatrzymany przez interweniujących policjantów. Mężczyzna oświadczył mundurowym, że wypił wcześniej jedno piwo.

W wyniku sprawdzeń w systemie policyjnym wyszło na jaw, że 39-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, dowód rejestracyjny pojazdu, którym uciekał był zatrzymany z uwagi na fatalny stan techniczny auta. Użyty test narkotykowy wykazał obecność w organizmie zatrzymanego narkotyków.

39- latek w najbliższym czasie usłyszy zarzuty.

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Fabian
07.09.2022 07:43

Ale *** i dobrze mu

avatar
~Żabson
08.09.2022 23:36

Ty jesteś łeb. Tobie też się nogą powinie

avatar
~Brooklyn
08.09.2022 23:51

Nie ładnie śmiać się z czyjegoś nieszczęścia

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl