TworzymyGłos Regionu

reklama

Apel do mieszkańców bloków. „Hodujecie sobie szczury”

Niedziela, 14 listopada 2021 o 22:21, aktualizacja Poniedziałek, 15 listopada 2021 o 01:16, autor: 8
 Apel do mieszkańców bloków. „Hodujecie sobie szczury”

Na facebookowym profilu wschowskiej Drużyny Bezdomniaków, organizacji zajmującej się pomocą zwierzętom, pojawił się ważny apel napisany przez mieszkankę Osiedla Jagiellonów. Post skierowany jest do osób dokarmiających koty.

Treść apelu:

Na osiedlu ktoś notorycznie wrzuca gotowane kości z resztkami mięsa, makarony a dzisiaj nawet były ciastka. Martwimy się bo to dla kota jest niezdrowe i niebezpieczne. Może jakiś post apropo żywienia kotów. Surowe mięso, ewentualnie gotowane, ale bez kości. My się staramy puszki, karma sucha a tam co chwile takie niespodzianki. Fajnie by było jakby ktoś sypnął sucha karmę albo dał do miseczki karmę z puszki a nie odpadki. Będę wdzięczna za post.

Komentarz Drużyny Bezdomniaków: 

Pamiętajcie dokarmianie zwierząt nie polega na wyrzucaniu im "śmieci", dbajmy o swoje otoczenie bo z takich rzeczy robi się po prostu śmietnik. A do tego hodujecie sobie szczury. Koty nie zjedzą ciastek i suchego makaronu. Później ludzie wkurzają się na wolnożyjące koty, że przez nie jest wszędzie "syf", to nie przez nie a przez takie właśnie osoby.

Źródło: Drużyna Bezdomniaków - Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~A.
15.11.2021 08:01

We Wschowie głupców z wiejskimi nawykami nigdy nie brakowało, a potem wielkie halo i problem ogólnoświatowy. Myśleć ludkowie, myśleć!

avatar
~Autorka
15.11.2021 08:40

Podobny proceder dzieje się na ul. SIKORKIEGO/BOCZNA ... starsze babunie karmią koteczki a w piwnicy impreza szczurowa.

avatar
~gta
17.11.2021 01:08

na bocznej to tylko nas...ć same menelstwo sie zbiera

avatar
~FWS
15.11.2021 08:43

To te kochane babcie, które dla chcą być dobre dla zwierzątek ale nie myślą co robią....

avatar
~Kociara
15.11.2021 13:47

Ten artykuł chyba powinien mieć inny tytuł. Nie chodzi o dokarmianie , tylko o syfiarstwo. Ludzie rzucają odpadki. Koty przychodzą w miejsce dokarmiania tam zjadają karmę.Osoby karmiące dbają o porządek. To nieświadome osoby krzywdzą koty karmiąc je syfem . I robiąc bałagan w miejscu dokarmiania.

avatar
~Kociara
15.11.2021 13:59

I bardzo proszę nie wrzucać wszystkich dokarmiających do jednego worka. Bo cześć z nich to ludzie świadomi. Karnią kocią karmą, dbają o miejsce dokarmiania. A to bezmyślni albo nieświadomi ludzie robią syf.

avatar
~ja
16.11.2021 07:15

no tak bo szczur karmy dla kota nie ruszy... Czuje jedzenie i tak samo przychodzą, jakby ktoś resztki z obiadu wyrzucił. Kot sobie sam poradzi a jak nie to tym lepiej. Nie będzie zarazków roznosił.

avatar
~:)
16.11.2021 16:08

Ale słodziusia mordka tego szczurka. ;) Kotu nakarmionemu nie chce się tyłeczka ruszać i męczyć żeby gonić szczury! A ciasto kotu? Ludzie! Myślenie nie boli!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl