Zawodnicy LLKS na międzynarodowych zawodach

Środa, 22 lipca 2015 o 10:16, autor: 1

W stolicy Estonii Talinie Piotr Drobnik rywalizował w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce (U23) Posiadający najlepszy wynik w Polsce i 19 wynik w Europie na dystansie 1500 m – 3,42,30’ zajął 9 miejsce w biegu eliminacyjnym, który został rozegrany w ulewnym deszczu. To największy sukces życiowy naszego młodzieżowca. Mimo braku bazy treningowej i problemów zdrowotnych w poprzednim sezonie Piotr potwierdził jak ogromny potencjał w nim drzemie.

Osiągnięty w tym roku wynik jest tylko siedem sekund gorszy od rekordu Polski seniorów. Dwukrotny złoty medalista Akademickich Mistrzostw Polski w LA dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi co będzie sprzyjać dalszemu rozwojowi sportowemu. Mamy nadzieję, że podopieczny trenera po tak udanym sezonie, będzie miał szansę na lepszy rozwój i dostarczy nam jeszcze wielu powodów do radości. W bułgarskiej miejscowości Smolyan dobył Youth Cup w randze Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych (do lat 17) w Biegach Górskich. W zawodach rywalizowało dwoje wschowskich biegaczy . Młodzi zawodnicy rywalizowali na bardzo trudnej trasie o charakterze anglosaskim położonej na wysokości powyżej 1500m n.p.m. Młodzi lekkoatleci wystartowali na miarę swoich aktualnych możliwości dzielnie walcząc podczas debiutu w rywalizacji międzynarodowej. Agata zajęła w biegu na 3600m bardzo dobre 30 miejsce a w raz z koleżankami z reprezentacji Polski zajęły znakomite 5 miejsce drużynowo. Adrian okazał się najlepszym z Polaków na dystansie 5400m plasując się na 39 miejscu, drużynowo nasza reprezentacja uplasowała się na 15 miejscu. Były to bardzo cenne doświadczenia i zaprocentują w przyszłości. W portugalskiej miejscowości Porto Moniz odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów (dla lat 19) i Seniorów w Biegach Górskich. Zawodnicy rywalizowali w przepięknej scenerii na trasie o charakterze alpejskim. Trasa najeżona bardzo stromymi podbiegami zmusiła wielu zawodników do maksymalnego wysiłku. Wschowski junior zajął w tych zawodach bardzo dobre 34 miejsce w rywalizacji na dystansie 8200m. Trasa biegnąca od oceanu na szczyt góry pokazała jak istotne jest przygotowanie siłowe w sporcie wytrzymałościowym. Zawodnicy LLKS Osowa Sień, po raz kolejny, godnie promowali Gminę, Powiat Wschowa i Województwo Lubuskie w zawodach międzynarodowych. Jak mówi trener młodych wschowskich zawodników - Andrzej Orłowski; „Start w reprezentacji narodowej z orzełkiem na piersi jest nobilitacją dla każdego młodego zawodnika i pozostaje w sercu na całe życie” Start w w/w zawodach był możliwy dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i UMiG Wschowa. (tekst/foto: AO)