Zwycięstwo seniorów i kadetów WSTK

Poniedziałek, 09 grudnia 2013 o 18:16, autor: 1

Mirosław Zgrzebnicki

Zwycięstwem 75:74 zakończył się mecz Wschowsko Sławskiego Towarzystwa Koszykówki z WKK Wrocław. Mecz trzymał w napięciu do ostatniej sekundy. Nasi koszykarze do końca bronili wypracowanej w pierwszej kwarcie przewagi Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 22:12 dla WSTK. Z czasem na parkiecie jednak coraz lepiej radzili sobie goście, którzy zwyciężyli drugą kwartę 21:15. Po przerwie wrocławianie również odrabiali dystans. W trzeciej kwarcie zbliżyli się do naszej drużyny o kolejne 3 punkty, ta odsłona zakończyła sie wynikiem 23:20 dla WKK. Końcówka była bardzo nerwowa, ale wszystko zakończyło się szczęśliwie i to nasi koszykarze cieszyli się ze zwycięstwa. - Najważniejsze, że mecz mógł podobać się kibicom - mówi prezes WSTK . - Po pierwszej kwarcie wydawało się, że to będzie łatwy mecz, ale goście postawili nam wysoko poprzeczkę. To bardzo młody i wybiegany zespół i pewnie sprawią jeszcze w lidze nie jedną niespodziankę. Punkty dla naszej drużyny zdobywali: 2. W październiku we Wrocławiu WSTK przegrało z WKK 65:67. Tym samym w dwumeczu lepszy jest zespół z Dolnego Śląska. To może być istotne jeśli zespoły zgromadzą tyle samo punktów. Po 8 kolejkach spotkań WSTK znajduje się na 3 miejscu w tabeli. Do lidera Górnika Wałbrzych traci 3 punkty. Koszykarze z Wałbrzycha do tej pory nie przegrali jeszcze meczu. Do drugiego zespołu Spartakusa Jelenia Góra koszykarzom ze Wschowy i Sławy brakuje jednego oczka. Czwarty zespół 3 ligi Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie zgromadziły o jeden punkt mniej, ale ma zgromadził o jeden mecz mniej. Zwycięstwo odnieśli też młodzi koszykarze WSTK. W Dolnośląskiej Lidze Kadetów pokonali UKS SKM Nowa Sól. Rywal co prawda znajduje się na ostatniej pozycji w tabeli i jest czerwoną latarnią rozgrywek, ale zwycięstwo odniesione na wyjeździe zawsze cieszy. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli: 14. (mij)