Zwycięstwo Korony, porażka Orła

Wtorek, 03 kwietnia 2012 o 12:48, autor: 3

W sobotę odbyła się 4 wiosenna kolejka A klasy. Ze zmiennym szczęściem grały zespoły z naszego powiatu. Zwycięstwo na własnym boisku odniosła Korona Wschowa, na tarczy z Lubięcina wrócili piłkarze Orła Szlichtyngowa.

Korona Wschowa – Mieszko Konotop 3:2 - Ten mecz właściwie możemy podzielić na 2 części – mówi Tomasz Romanowicz grający trener Korony – w pierwszej połowie graliśmy bardzo dobry futbol, mądrze rozgrywaliśmy pikę, a mecz od początku układał się po naszej myśli. 1 bramkę dla Korony po dobrej zespołowej akcji i podaniu od do bramki gości trafia ponownie Dobrowolski. - Udało nam się też strzelić 4 bramkę, sędzia jednak uznał, że zdobyliśmy go ze spalonego. Później w naszą grę wkradł się straszny bałagan i było bardzo nerwowo. Rywale nie mieli już nic do stracenia ruszyli mocno do ataku. Niestety w 61 minucie sprowokowałem rzut karny i straciliśmy bramkę na 3:1. Zdobycie kontaktowego gola jeszcze bardziej zmobilizowało gości i to mimo, że jeden z ich piłkarzy zobaczył czerwoną kartkę. – A my w przewadze graliśmy gorzej niż przeciw 11. Nikt nie chciał wziąć ciężaru gry na siebie. W 90 minucie straciliśmy bramkę na 3:2, na szczęście sędzia zakończył mecz. Po tym meczu widać, że przed naszą drużyna jest jeszcze dużo pracy – podsumowuje Romanowicz. Błękitni Lubięcin – Orzeł Szlichtyngowa 8:4 Piłkarze obydwu drużyn wykazali się w tym meczu nadzwyczajną skutecznością. W obydwu połowach strzelali po 6 bramek, odpowiednio po 4 Błękitni i po 2 Orzeł. Gole dla zespołu ze Szlichtyngowej zdobywali: 2.