Zwycięstwa Korony i Avii

Poniedziałek, 18 sierpnia 2014 o 11:35, autor: 2

Cztery drużyny z powiatu wschowskiego rozegrały swoje pierwsze mecze w A klasie. Korona Wschowa pokonała na wyjeździe Modrzew Modrzycę 4:0. To był również udany powrót w roli trenera Tomasza Romanowicza.

Od początku Korona prowadziła grę i potwierdziła to w I połowie bramkami Błazeja Dziadosza w 28 minucie oraz Marcina Olszańskiego w 38. Zmieniłem ustawienie - mówi Tomasz Romanowicz trener Korony - w poprzednim sezonie Korona grała systemem 4-5-1. Z Modrzycą zagraliśmy trzema obrońcami, a z przodu mieliśmy dwóch napastników. Myślę, że ta korekta przyniosła efekty. W drugiej połowie bramki strzelali Jakub Stachowiak w 53 minucie oraz Krzysztof Fiebig w 84 minucie. W pozostałych meczach Avia pokonała w Zawadzie tamtejszy Ikar 3:1. Orzeł Szlichtyngowa przegrał u siebie z GKS Siedlisko 1:3, a Dąb II Przybyszów uległ w Przyborowie również 1:3. Bramki z meczu Avia Siedlnica - Ikar Zawada można obejrzeć tutaj - https://www.youtube.com/watch?v=EnExAGNdHcg (rak)