TworzymyGłos Regionu

reklama

Znamy program XIII Królewskiego Festiwalu Muzyki

Piątek, 26 sierpnia 2016 o 14:55, aktualizacja Piątek, 02 września 2016 o 14:16, autor: 10
Znamy program XIII Królewskiego Festiwalu Muzyki

Już za dwa tygodnie rusza kolejna, trzynasta już edycja Królewskiego Festiwalu Muzyki. Spotkanie z muzyką klasyczną na najwyższym poziomie na stałe weszło już w kalendarz wydarzeń we Wschowie, przypominając o królewskich korzeniach naszego miasta.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 8-11 września. Salami koncertowymi będzie klasztor oo. Franciszkanów, sala widowiskowa Centrum Kultury i Rekreacji oraz kościół farny. Pierwszego dnia, w klasztorze, wystąpi Zespół Muzyki Dawnej Liquescentes z Poznania oraz Victor Preibe i Jan Kiernicki. Tego dnia zadaniem artystów będzie uczcić 1050 rocznicę Chrztu Polski. Przez kolejne dwa dni koncerty przeniosą się do sali widowiskowej CKiR, przy ul. Niepodległości 1. W piątek koncert pod tytułem "Świat Tanga", w sobotę "Opera z Neapolu". Finał XIII Królewskiego Festiwalu Muzyki tradycyjnie już odbędzie się w koście farnym. Dla zgromadzonych melomanów wystąpią: Tomasz Strahl, Mariusz Monczak oraz Orkiestra Kameralna Leopoldinum z Wrocławia. Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny. XIII Królewski Festiwal Muzyki odbywać się będzie pod honorowym patronatem burmistrza Miasta i Gminy Wschowa, Danuty Patalas. Szczegóły dotyczące koncertów znajdą państwo poniżej na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

(olek)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~Fan muzyki
26.08.2016 23:00

Jaka wlładza taki festiwal. Jak się okazuje spier..... można wszystko. Oczywiście tłumacząc się brakiem pieniędzy. Trzeba było jeszcze więcej wydać na ten burning na Kaczych Dołach.

avatar
~Kamil
27.08.2016 23:34

Ten burning to jeszcze na długo nam się odbije czkawką. Ciekawe, ile na ten burning wydali kasy. Fajna to była impreza, wiem bo byłem, ale tam była garstka ludzi!

avatar
~Jan Kotwick
27.08.2016 23:51

Wschowianie ceniący muzykę poważną raczej tłumnie przychodzą na tego rodzaju koncerty. Obecność w kościele a w dodatku na koncercie zobowiązuje do przyodziania w strój wieczorowy. Nie do pomyślenia by ktoś przyszedł w jeansach. Lewackie i siberskie luzactwo jest niedopuszczalne.

avatar
~do Fana muzyki
28.08.2016 06:11

Jesteś zwykłą pierdołą ! Dlaczego już narzekasz ? Festiwal dopiero za kilka dni, a Ty już masz wypieki. Nie chcesz, nie jestes zainteresowany-nie idź i siedz cicho. Trochę przyzwoitości człowieku !

avatar
~ext7
28.08.2016 18:06

Ad „Fan muzyki” Przyznaję ,że ja Ciebie nie rozumiem, bowiem przeglądając program XIII edycji ,wydaje się on dość atrakcyjny. Czwartek MUZYKA DAWNA w klasztorku W Piątek w sali CkiR będzie rozrywkowo ,ale klasycznie. Sobota CkiR zamieni się w TEATR OPEROWY. Prawdę powiedziawszy ,to przedsięwzięcie wydaje mi się dość ryzykowne, wręcz karkołomne. Jak sobie poradzą ze SCENOGRAFIĄ, czy Śpiewakom towarzyszyć będzie dźwięk klasycznych instrumentów, czy też „PUSZKA”. Hmmm... Na te pytania odpowiedź poznamy ,PO przedstawieniu. Niedziela ,to klasyczny finałowy standard. Oczywiście brakuje mi tych WIELKICH FORM, do których przez te parę ładnych lat przyzwyczaił NAS Pan dyr. Żmijewski. Ja Requiem Mozarta kilka razy słyszałem(w różnych wykonaniach) ,ale to wschowskie „wywaliło mnie z kapci”. Nie wiem dlaczego polubiłem „Cztery Pory Roku - Żmijewskiego ” ??? Hmm.. być może za tą „pełnie autentyczności”, prawdziwość, szczerość wypowiedzi. Oni grając nawet na „zadupiu” ,grają na MAXA

avatar
~Fan muzyki
29.08.2016 19:13

Ad Ext7. Bo ja już przyzwyczaiłem się do festiwalu z udziałem orkiestry w prawie kompletnym składzie. Po prostu wreszcie w takiej naszej Wschowie można było usłyszeć dzieła które grywane są na największych scenach świata. Tak. To prawda. I prawdą jest, jak zauważasz, że maestro Żmijewski dawał z siebie wszystko. Tego mi brakuje... POTĘGI MUZYKI W DOSŁOWNYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU :-)

avatar
~Do fan
29.08.2016 21:15

Co oznacza prawie cały skład orkiestry? Szukałem w słowniku i nie znalazłem takiego określenia. Proszę o wyjaśnienie.........

avatar
~Fan muzyki
30.08.2016 08:11

To jakoś kiepsko Pan lub pani szukała. Wystarczy napisać w Google - skład orkiestry symfonicznej. I wszystko staje się jasne. Może aż za bardzo :-)

avatar
~J.A.
30.08.2016 11:40

Przyjdźcie, posłuchajcie, a po-skomentujecie. Oczywiście liczę się z tym, że znajdzie się kilku komentujących "dla zasady przeciw", ale wierzę też, że fani muzyki będą zadowoleni i pod dużym wrażeniem. I właśnie tych drugich proszę o szczere wypowiedzi. Póki co - przyłączam się do zaproszenia :)

avatar
~ext7
30.08.2016 15:12

Hmmm....I znowu popełniłem „fo pa” ,wszak przecież w programie wyraźnie napisano ,że śpiewakom towarzyszyć będzie ZESPÓŁ INSTRUMENTALNY, więc to moje pytanie nieco „durne” było. Przepraszam ....”mea culpa”. Na ten czas już jestem spokojny o powodzenie tego przedsięwzięcia.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl