TworzymyGłos Regionu

reklama

Znamy „Ambasadorów Wschowy” - zobacz relację z gali (VIDEO)

Piątek, 31 marca 2023 o 20:41, aktualizacja Sobota, 01 kwietnia 2023 o 11:00, autor: 10
Znamy „Ambasadorów Wschowy” - zobacz relację z gali (VIDEO)

W dniu 31 marca br., w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki plebiscytu "Ambasador Wschowy". Mieszkańcy gminy Wschowa przez miesiąc wybierali spośród piętnastu nominowanych kandydatów w czterech kategoriach: sport, kultura, biznes oraz osobowość. 

Siła górą! Marzena Piter Wierzbicka wygrywa!

W kategorii "Sport" zwyciężyła Marzena Piter Wierzbicka, wielokrotna Mistrzyni Polski w trójboju siłowym. Marzena Wierzbicka zdobywała również medale na arenie międzynarodowej. Od lat wspiera ludzi na terenie naszego powiatu w prowadzeniu aktywnego trybu życia poprzez zajęcia fitness oraz pomoc w ćwiczeniach siłowych na własnej siłowni na terenie Wschowy.

"Kultura" należy do Kościelnego!

Tytuł "Ambasadora Wschowy" w dziedzinie kultury przypadł Piotrowi Kościelnemu, autorowi powieści kryminalnych, miłośnikowi Wschowy, promującemu gminę poprzez obsadzanie fabuły swoich powieści na terenie gminy ("Kuśnierz", "Dom"). Powieść "Dom" została nominowana do prestiżowej nagrody Książka Roku 2022 portalu LubimyCzytac.pl. Kościelny wielokrotnie podkreślał w wywiadach zamiłowanie miasta. W 2022 w ramach "Lata z Radiem" Programu 1 Polskiego Radia we Wschowie został zrealizowany materiał "Wschowa oczami mistrza kryminału - Piotra Kościelnego". 

Ponad 40 lat pracy - Ambasador Wschowy w kategorii „Osobowości" dla Czesława Kuppe

Spośród nominowanych w kategorii "Osobowość" zwyciężył Czesław Kuppe, zdobywając jednocześnie najwięcej głosów w całym plebiscycie. Czesław Kuppe od ponad 40 lat jest związany z kulturą fizyczną i sportem we Wschowie. Nauczyciel wychowania fizycznego, trener i mentor wielu pokoleń sportowców: lekkoatletów, piłkarzy (trenował młodzież i seniorów "Pogoni") czy koszykarek. Z jego inicjatywy powstał Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" (2001r.), na czele którego stał wiele lat.

Bank Spółdzielczy we Wschowie bezkonkurencyjny - kategoria  „Biznes" 

Statuetkę kategorii "Biznes" otrzymał Bank Spółdzielczy we Wschowie, który na lokalnym rynku finansowym działa już od ponad 75 lat i jest nowoczesnym bankiem z polskim kapitałem. Od wielu lat jest liderem w sektorze bankowości spółdzielczej. Kierując się społeczną odpowiedzialnością biznesu aktywnie wspiera lokalne przedsięwzięcia i prowadzi działania sponsoringowe w następujących obszarach: sport, kultura i sztuka, edukacja, kluczowe inicjatywy i uroczystości lokalne oraz pomoc charytatywna.

Inicjatywa burmistrza Konrada Antkowiaka

Plebiscyt na "Ambasadora Wschowy" został zorganizowany po raz pierwszy. Inicjatorem akcji jest burmistrz Konrad Antkowiak, który podczas gali podkreślał nieocenione znaczenie wszystkich nominowanych. 

Regulamin konkursu pozwalał przyznawać nagrodę specjalną dla uczestnika, który nie został nominowany. Burmistrz Konrad Antkowiak zdecydował się przyznać dodatkowego „lwa” Marii Frąckowiak - sołtys Tylewic.

Warto zaznaczyć, że wszystkie wyróżnienia to nie tylko prestiż, ale także szansa na podkreślenie wkładu w rozwój Wschowy i zwrócenie uwagi na to, co jest w mieście ważne i wartościowe.

Wkład w rozwój lokalnej społeczności

Osoby i instytucje, które otrzymały tytuł "Ambasadora Wschowy", z pewnością wniosły ważny wkład w rozwój lokalnej społeczności. Ich działania i osiągnięcia są ważnymi elementami tworzącymi klimat i wizerunek miasta. Plebiscyt na "Ambasadora Wschowy" jest zatem nie tylko wyrazem uznania dla ich pracy, ale także szansą na zwrócenie uwagi na to, co jest w mieście istotne i wartościowe.

Docenieni zostali także młodzi sportowcy

Gala „Ambasadorzy Wschowy” była również okazją do przyznania stypediów sportowych w ramach „Bądź Mistrzem z Burmistrzem”. Trafiły one do: Marii Orłowskiej, Aleksandry Gwadery, Filipa Kaczmarzewskiego, Gabriela Dziełakowskiego, Tatiany Ratajczak, Wiktora Śliwy, Bartosza Świderskiego, Bartosza Klupsia oraz Alicji Chilarskiej.

Gala z prawdziwego zdarzenia

Wydarzenie zostało w całości zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy we Wschowie. Uroczystą galę poprzedzały etapy nominacji i głosowanie, które ze względu na duże zainteresowanie plebiscytem zostało ostatecznie wydłużone. UMiG zadbał o każdy szczegół. Galę poprowadziła Kaja Paschalska i Jerzy Grzechnik. Nie zabrakło odpowiedniej oprawy, wieczór uświetnił występy artystyczne.

Brawa należą się wszystkim

Warto zaznaczyć, że plebiscyt na "Ambasadora Wschowy" to nie tylko wybór osób i instytucji, które wyróżniają się swoimi działaniami i osiągnięciami w różnych dziedzinach życia. To także okazja do zastanowienia się nad tym, co jest w mieście istotne i co wpływa na jego rozwój. Wszystkie osoby i instytucje, które zostały nominowane, z pewnością wpisują się w tę koncepcję, a ich praca i działania są nieocenionym wkładem w rozwój lokalnej społeczności. Pełną listę nominacji można znaleźć tutaj.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~Mieszkanka
31.03.2023 23:32

Brawo!

avatar
~Urszula Chudak
01.04.2023 09:23

Z racji pełnionych społecznie funkcji, często bywam tu i tam - nawet częściej tam, ale to co wczoraj miało miejsce w CKiR, można śmiało określić jako kapelusz z głowy. Już od wejścia robiło niesamowite wrażenie - czerwony dywan, balony, światła. Oskarowa wprost oprawa. Eleganckie ubiory pań i panów [wbrew pozorom nie jest to bez znaczenia] dopełniały reszty. Zasadnicza część uroczystości, również miała charakter znany z ogólnopolskich mediów - prowadzący zresztą też. Gratuluję zwycięzcom plebiscytu, życząc im dalszych sukcesów. Nie sposób przy okazji nie pogratulować dobrej roboty organizatorom. Drodzy Państwo, przysłowiowy kapelusz z głowy za to, czego wczoraj mogliśmy doświadczyć. Kto wczoraj był, wie o czym mówię i pewnie się ze mną zgodzi, wszak nie ma tu słowa przesady. I jeszcze jedno - bardzo, ale to bardzo, ucieszyła mnie obecność przewodniczącej rady powiatu i radnego powiatu. Może to pierwsza jaskółka czyniąca wiosnę na linii gmina - powiat? Trzymam za to mocno kciuki. Pewnie nie tylko ja!

avatar
~zza winkla
01.04.2023 12:16

Należałoby dodać, że tym razem całkowicie obyło się bez polityki, a jednak można. Jeśli starosta nie widzi potrzeby uczestniczenia w życiu gminy to niech i tak pozostanie, niech mu będzie "miło" z tymi od innych historycznych racji. Zwycięzcą gratuluję.

avatar
~Wschowianka
01.04.2023 15:18

Pani Ulko, dziękuję za mądry ,ciepły ,rozważny komentarza. A ci co tak chętnie wstawiają łapę w dół niech się od Pani uczą wypowiadania się na forum .

avatar
~misiek
01.04.2023 16:03

Impreza była otwarta czy tylko dla wybranych?

avatar
~do kom.powyżej
01.04.2023 16:08

Pani Ula wypowiada się "jak zwykle"... Druga uwaga: ktoś musiał wreszcie kupić nowy garnitur.....

avatar
~Wschowa
02.04.2023 09:03

Raczej wypożyczyć.

avatar
~Ola
01.04.2023 16:40

Impreza otwarta dla wszystkich

avatar
~działacz
05.04.2023 11:06

Pięknie przygotowana impreza. Bardzo udana. Pierwszy Burmistrz od czasu Burmistrza Żukowskiego który docenił sportowców. Brawo Panie Burmistrzu. Oby tak dalej.

avatar
~ONA
06.04.2023 11:24

Nasuwa się tylko pytanie - komu to potrzebne a jeżeli już, to jakie będą tego efekty bo zakładam, że Wschowa potrzebuje rozwoju .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl