Znakomita inauguracja sezonu wschowskich biegaczy z LLKS Osowa Sień

Poniedziałek, 16 marca 2015 o 08:35, autor: 2

Po przeniesieniu terminu Mistrzostw Dolnego Śląska wschowscy biegacze rozpoczęli rywalizację przełajową od bardzo ważnej imprezy. W minioną sobotę (14 marca) odbyły się w Żerkowie (woj. wielkopolskie) Mistrzostwa Polski LZS w Biegach Przełajowych. Aura tego dnia nie sprzyjała ponad 400 najlepszym biegaczom z całego kraju. Wiatr i ciągłe opady deszczu nie przeszkodziły jednak twardym biegaczom w sportowej i zaciętej rywalizacji. Zawody te były dla większości biegaczy z kraju pierwszą okazją w sezonie do walki o medale. Znakomicie zaprezentowali się w tych zawodach wschowscy biegacze z LLKS Osowa Sień. W klasyfikacji klubowej zajęli znakomite 3 miejsce w Polsce - 1 miejsce zajęli zawodnicy Pomorza Stargard, a drugie Podlasia Białystok. W klasyfikacji województw zwyciężyło wielkopolskie przed zachodniopomorskim i lubuskim. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Bartosz Kwieciński, który od tego sezonu rywalizuje w kategorii juniorów. Od razu w debiucie pokazał, że znakomicie przepracował 6 miesięcy okresu przygotowawczego i po raz kolejny zademonstrował swoją waleczność. Bartek zdobył na dystansie 4000m swój pierwszy medal w rywalizacji centralnej i to srebrny. W pokonanym polu pozostawił wielu medalistów Mistrzostw Polski. W biegu juniorek młodszych na dystansie 2000m również debiutując w nowej, starszej kategorii wiekowej 4 miejsce zajęła Agata Kowalczykowska. Agata postawiła na poważnie na bieganie, przez co poczyniła w tym sezonie ogromne postępy. Już wiadomo, że ciężka praca zimą zaowocuje jeszcze lepszymi wynikami w dalszej części tego sezonu. Na dystansie 4000 m w kategorii młodzieżowej 4 miejsce zajął Piotr Drobnik, który powraca do rywalizacji po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją. Klaudia Pawlus zajęła 5 miejsce w biegu młodziczek na dystansie 1500 m. Był to dla niej absolutny debiut w imprezie mistrzowskiej. Aleksander Rzepecki zajął 7 miejsce, a 10 miejsce zajął Jan Kupisz w biegu młodzików na dystansie 2000 m. Kolejny debiutant w starszej kategorii biegowej, czyli Adrian Ławecki, który zajął 9 miejsce w biegu juniorów młodszych na dystansie 3000 m. Brawa należą się również pozostałym z 20-osobowej ekipy, których waleczna postawa przyczyniła się do drużynowego podium. Końcowy wynik należy uznać za bardzo duży sukces. Brawa!!! A za tydzień w odległej Iławie (woj. warmińsko-mazurskie) zostaną rozegrane centralne Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych dla najlepszych 17-sto i 19-sto letnich juniorów - najważniejsza impreza w punktacji Ministerstwa Sportu w tych kategoriach wiekowych. Gdzie podopieczni trenera Andrzeja Orłowskiego powalczą o jak najwyższe lokaty. Powodzenia J Wyjazd finansowany dzięki wsparciu RW LZS Gorzów Wlkp. i Banku Spółdzielczego Wschowa. (tekst/foto: AO)