TworzymyGłos Regionu

Zmienił się dyrektor wschowskiej SP1

Czwartek, 24 maja 2012 o 15:43, autor: 58
Zmienił się dyrektor wschowskiej SP1

Wczoraj pisaliśmy o tym, że nie było zmian na dyrektorskich stanowiskach we wschowskich przedszkolach samorządowych. Na szczeblu szkół podstawowych doszło do jednej zmiany - w SP 1 we Wschowie w miejsce Danuty Patalas dyrektorem został Maciej Grabianowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 1

Zmiany nie nastąpiły w innych podstawówkach. I tak Burmistrz Wschowy Krzysztof Grabka powierzył Mikołajowi Błaszczykowi stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni, Kamili Chudzińskiej stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Konradowie, Renacie Chilarskiej stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Łysinach i Bogusławowi Korczakowi stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Siedlnicy. Dyrektorzy w wyniku przeprowadzonego konkursu zostali wybrani, przez powołaną do tego komisję, na 5-letnią kadencję. W szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie i Szkole Podstawowej w Lginiu konkursy odbyły się 2 lata temu, gdzie odpowiednio swoje funkcje sprawują Ryszard Ratajczak i Tomasz Andrys. Do przeprowadzenia pozostały jeszcze konkursy na dyrektorów gimnazjów z gminy Wschowa.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (58)

avatar

avatar
~
24.05.2012 18:49

Panie Macku gratulacje,ale też żal,ze pozostawia nas PAN:(.w gimnazjum.powodzenia.

avatar
~MIESZKANIEC GMINY
24.05.2012 19:33

I w ten oto sposób, doświadczony, z wieloletnim stażem nauczyciel, wspaniały dyrektor i obywatel NASZEJ GMINY został wyrzucony ze stanowiska, aby na jego miejscu zasiadł młody, nikomu nie znany w środowisku szkoły podstawowej, z małym doświadczeniem w szkolnictwie, nauczyciel, który nie ma zielonego pojęcia o szkole podstawowej i specyfice pracy w niej, człowiek NIE Z NASZEJ GMINY. Brawo Gmina! Z dnia na dzień jest mi coraz bardziej wstyd, ze mieszkam w GMINIE, która nie dba o swoich mieszkańców.

avatar
~
24.05.2012 21:55

Szkoda, że na dyrektora szkoły wybiera się człowieka z Leszna, a nie kogoś ze Wschowy.

avatar
~tomasz stasiak
25.05.2012 00:34

jak się mówi, nie kwestionuje się"wyroków" i decyzji komisji , ale duża strata dla szkoły i Wschowy. Pani dyrektor wiele zrobiła dla szkoły i jeszcze wiele miała projektów do zrealizowania, ale cóż może czas pokaże.

avatar
~Też anonim
25.05.2012 01:56

Zgadzam się z wypowiedziami ,,MIESZKANCA GMINY" i pana Tomasza Stasiaka.Nie zgadzam się z takim,,wyrokiem"komisji.Znam panią Patalas i pana Błaszczyka,oboje uczyli moje dziecko. Zwracam się do Pani dyrektor Danuty Patalas.Proszę pamiętać,że my rodzice jesteśmy wdzięczni za Pani pracę,a nasze dzieci,byli Pani wychowankowie z szacunkiem wyrażaja się o Pani.Jest pani świetnym nauczycielem i dyrektorem !Znajdę Panią i osobiście jeszcze raz podziękuję.O panu Błaszczyku nie powiem nic,bo to co powinnam napisać i powtórzyć za jednego z byłych uczniów,to moederator mógłby uznać za próbę obrażania dyrektora-elekta.Mam tylko nadzieję,że przez ostatnie 3 lata zweryfikował swoje metody wychowacze stosowane wobec uczniów.

avatar
~ano
25.05.2012 07:33

P.Maciej ma o wiele ciekawsze pomyłsy, i będzie realizował to napewno o wiele wiele lepiej , zobaczycie na co go stać

avatar
~mieszkaniec Wschowy
25.05.2012 09:29

Bardzo jest to przykre ,że na dyrektora wybiera się kogoś z poza naszego miasta.Wygląda na to ,że my Wschowianie nie nadajemy się na żadne stanowiska i posiłki trzeba Pani dyrektor była świetnym nauczycielem i zarazem dyrektorem, o tym świadczą jej osiągnięcia.

avatar
~dog...
25.05.2012 09:36

Czy to prawda, że wynik konkursu został 2 miesiące temu ustalony podczas wspólnej gry w kosza kandydata i członków komisji? Kto na tym zyskał najwięcej?

avatar
~???
25.05.2012 09:41

Taki młody nauczyciel w-fu na dyrektora?Gratuluję Gminie odwagi. Ale teraz rozumiem, dlaczego z SP1 został zwolniony wieloletni, ceniony na poziomie kraju nauczyciel i trener, p. Czesław Kuppe. Chociaż był wtedy i nadal jest radnym- nie było dla niego pracy... A teraz dla młodego leszczynianina -JEST! cuda gospodarcze się zdarzają. Szkoda, że nie ida w parze z rozumem.

avatar
~kubuś puchatek
25.05.2012 09:47

tak działają władze naszego miasta... ku upadkowi dążymu wytrwale, najlepiej zaorac, (...) wszystkie placówki... nieważne są dzieci,rodzice, nauczuciele- tylko zaściankowa polityka.

avatar
~elwis
25.05.2012 10:05

Poprostu Burmistrz musi znaleźć nowe miejsca pracy dla nauczycieli z Gimnazjum nr 1, które będzie wkrótce zlikwidowane.

avatar
~Gabriel
25.05.2012 11:40

Man nadzieje, że sprawą "dziwnego konkursu" zajmą się odpowiednie służby.

avatar
~GMINA
25.05.2012 11:57

do ano: jeśli pan Maciej ma tak dużo wspaniałych pomysłów, to dlaczego nie startuje z nimi jako kandydat na dyrektora swojego Gminazjum???

avatar
~Ziutka
25.05.2012 12:08

czytam, słucham , kombinuję- wychodzi tylko jedno; USTAWIONY KONKURS. WSTYD I HAŃBA! to nie władza tylko służba.

avatar
~wschowianka z wyboru
25.05.2012 12:14

PANIE GRABIANOWSKI CZY NIE MYŚLAŁ PAN O TYM ABY ZACHOWAĆ SIĘ GODNIE I UCZCIWIE, I NIE PRZYJĄĆ TEGO STANOWISKA? TO BY BYŁO COŚ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

avatar
~wwwb
25.05.2012 12:26

w ogóle mnie nie interesuje kto będzie dyrektorem , ale z ciekawości czytałem komentarze te i inne. Wysuwa sięjeden wniosek , we Wschowie zyja chorzy ludzie na głowe. Nic nie pasuje nigdy !!!!!!!! tylko szukaja mninusow zadnych plusow. nic nie potrafia docenic nawet malych rzeczy. Ciagle tylko narzekanie , a jeden z drugim nic nie zrobią .. ehh taka mentalnosc wschowska. Do ostatniego komentarza leczy sie Pani? ma chlopak rezygniowac bo co ??? bo wygrał ?? czy bo Wam nie pasuje. Ludzie zastanowcie się nad sobą

avatar
~widz
25.05.2012 13:36

Pan Maciej da rade dajcie mu szanse i tyle

avatar
~MIESZKANIEC GMINY
25.05.2012 13:48

do wwwb. różnica jest taka, że może Pana/Panią nie interesuje kto będzie dyrektorem, ale NAS RODZICÓW BARDZO; MY WŁAŚNIE WIDZIMY PLUSY, u OBECNEJ PANI DYREKTOR I WŁAŚNIE TEN JEDEN I TEN DRUGI COŚ Z TYM WŁAŚNIE ROBIĄ. I JAKO RODZIC JESTEM OBURZONY TYM WYNIKIEM!!!! i dodam jeszcze jedno - czy gdyby ktoś Pana/Panią zwolnił,ot tak bez powodu a na Pana/Pani miejsce przyszedłby ktoś spoza naszej GMINY, NIE MAJĄCY DOŚWIADCZENIA byłby Pan/Pani zadowlony/a? watpię:)

avatar
~RODZIC
25.05.2012 14:07

mam dać szanse p. Macikowi??? przepraszam, a co to ma być konkurs SZANSA NA SUKCES - jak mi sie uda to będę a jak nie to nie? to nie jest mecz koszykówki, to jest szkoła, TO SĄ MAŁE DZIECI a moje dziecko nie jest I NIGDY NIE BĘDZIE króliczkiem doświadczalnym. NIE ZGADZAM SIE !!! CHCĘ WSPÓŁPRACOWAĆ NADAL Z PANIA DYREKTOR DANUTA PATALS

avatar
~wschowianka
25.05.2012 14:35

Ludzie!!! Jakim prawem podważacie wynik konkursu?! Gdyby to były wybory na dyr.,to co innego!!! Podważacie kompetencje komisji!!! nie po to ogłasza się konkurs, aby potem podważać jego wyniki! To właśnie wybór na zasadzie konkursu jest najbardziej sprawiedliwy,a nie jakieś wybory przez władzę.Zwyciężył lepszy! To jest zasada konkursu- zwycięża lepszy!Jeszcze go nie poznaliście,a już podważacie jego kompetencje! Dajcie mu szansę. Ludzie młodzi mają nowe pomysły, chęci i zaangażowanie,a "Starym wyjadaczom" zależy tylko na stanowisku.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl