TworzymyGłos Regionu

reklama

Zmień swoje otoczenie

Piątek, 09 kwietnia 2021 o 13:39, autor: 7
Zmień swoje otoczenie

Masz pomysł jak w ciekawy sposób zagospodarować niewielką przestrzeń wokół swojego bloku lub na osiedlu? Znajdź jeszcze cztery osoby i złóż wniosek o dofinansowanie do Fundacji Banku Ochrony Środowiska.

Projekt „ZIELONA ŁAWECZKA” zakłada przyznanie nagród o łącznej kwocie 1950 złotych, w tym 1500 złotych na zorganizowanie terenu plus ławka o wartości 450 zł, na realizację miniogrodów na osiedlach. Potrzeba tylko grupy 5 osób, pomysłu, projektu i dotarcia do sąsiadów. Szczegóły projektu dostępne są na stronie internetowej organizatora, ale na pewno w przestrzeni naszego miasta jest wiele miejsc, które mogłyby zyskać nowe oblicze. Link do informacji o konkursie -> https://linkd.pl/pspkp

Zachęcam do zainteresowania się projektem, w razie potrzeby polecam kontakt z pracownikami Referatu Rozwoju w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa, którzy postarają się dopomóc przy wszystkich kwestiach formalnych związanych ze składaniem zgłoszenia.

Termin składani projektów mija 6 czerwca tego roku.

Tekst/foto: fb.com/KonradAntkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~_
09.04.2021 14:08

Lepiej zróbcie drogi, chodniki na osiedlach, place zabaw dla dzieci (czyste) bo nawet nie ma gdzie wyjść, wszystko zas...e przez psy, które biegają bez smyczy i właściciel po nich nie sprząta. A nie zaczynacie od ławek. Gdzie i przy czym je postawicie i jak do nich dojść np. na Przylesiu lub Zaciszu?

avatar
~jolanta
09.04.2021 19:56

popieram przedmówce obserwując nasze osiedla to nawet nie ma się czym cieszyć bo tz "trawniki "wypalone moczem psów a kupa zbierana jest w dzień ...no może a wieczorem i w nocy ?chore to wszystko a psów przybywa coraz więcej kiedyś zwracało się dziecku uwagę...nie wchodż na trawnik bo zobacz jak ładnie trawka i kwiatki rosną a teraz nie wchodż bo kupy, kupa hahha a te wydeptane dodatkowo ścieżki a sa ładne chodniki ,że pod swój adres zamieszkania możesz dojść czysto taki przykład idzie mama z rójkądzieci kóło wózka sama pcha wózek i którędy prowadzi dzieci?po błocie ,kupie bo jest krócej i kto ma dać dobry przykład tym dzieciom jak nie rodzic ,wiele i wiele i jeszcze więcej przykładów ,chore to wszystko nie z tymi ludżmi cos zdziałać bo to nie moje a jak sie wychylisz i zasadzisz kwiaty pod oknami to sąsiad wygląda zza firany i puka się w głowe

avatar
~Magda
10.04.2021 19:34

Nowego oblicza wymagają bloki przy Wolsztyńskiej, które nie były remontowane od około 30. lat.

avatar
~Wschowa
13.04.2021 15:50

Dokładnie, fundusz remontowy cały czas się płaci, a poza przycinaniem krzaków i koszeniem trawy zero inwestycji w bloki czy teren wokół. W porównaniu z os. Jagiellonów, Wolsztyńska to Slumsy.

avatar
~Wschowianin
12.04.2021 13:26

Szanowni Państwo jeżeli nie podoba Wam się otoczenie i bloki na osiedlach to zgłoście to Spółdzielni Mieszkaniowej we Wschowie. Siedziba na ulicy Kamiennej, na pewno w internecie znajdziecie numer telefonu. To spółdzielnia jest właścicielem i zarządzającym tym terenem. Na pewno na wnioski mieszkańców zareaguje od razu. A do tego pozwoli realizować te projekty o których pisze burmistrz. Bo to projekty dla ludzi, nie dla gminy, więc jak się coś nie podoba to trzeba się zebrać i to zmienić a nie tylko komentarze pisac.

avatar
~Magda
13.04.2021 23:04

Od kilku lat zgłaszamy. Odpowiedź jest tendencyjna: Nie ma funduszy.

avatar
~do Wschowianin
15.04.2021 13:17

Nie pisz głupot, jesteś chyba oderwany od rzeczywistości...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl