TworzymyGłos Regionu

reklama

Zmarł Stanisław Kowalski

Wtorek, 10 maja 2016 o 09:30, autor: 6
Zmarł Stanisław Kowalski

Dzisiaj na cmentarzu komunalnym odbędzie się pogrzeb Stanisława Kowalskiego, ostatniego naczelnika Urzędu Miasta i Gminy we Wschowie, który sprawował tą funkcję od 1982 do 1990 roku. W tym czasie nastąpiło wiele zmian we Wschowie, które wpłynęły na rozwój miasta.

Stanisław Kowalski funkcję naczelnika Urzędu Miasta i Gminy Wschowa pełnił przez 8 lat, co było najdłuższą kadencją w historii wschowskiego urzędu w latach 1971-1990. Przed objęciem funkcji naczelnika piastował również stanowisko dyrektora w dwóch ważnych dla miasta firmach, PONAR-REMO oraz WUKO. Jakie zmiany nastąpiły w przestrzenni miejskiej podczas jego kadencji? - Stanisław Kowalski zainicjował wiele ważnych inwestycji dla miasta i mieszkańców. Należy tutaj wspomnieć chociażby o rozbudowie ujęcia wody pitnej, wykupie i uzbrojeniu gruntów pod jeszcze nie istniejące os. Jagiellonów, budowa tam nowych kolektorów wodno-kanalizacyjnych i rozpoczęcie budowy osiedla - wspomina Fabian Grzyb, ówczesny współpracownik Stanisława Kowalskiego, a także wieloletni radny Rady Miejskiej we Wschowie. - Warto dodać, że w tym okresie rozbudowano również chociażby szpital we Wschowie, powstał zupełnie nowy budynek oddziału dziecięcego i wewnętrznego. Podczas trwania jego kadencji powstała też nowa siedziba straży pożarnej na ul. Kazimierza Wielkiego czy cmentarz komunalny. To były naprawdę ważne projekty, zmieniające gminę. Stanisław Kowalski po zmianach ustrojowych startował również w wyborach na burmistrza Wschowy, jednak przegrał je z Leonem Żukowskim. Zdecydował się wówczas wycofać z działalności samorządowej. Pogrzeb odbędzie się dzisiaj o godzinie 14.30 na cmentarzu komunalnym. (olek)
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Mikołaj
10.05.2016 11:23

I to wszystko w 8 lat.... szacunek.

avatar
~
10.05.2016 12:15

I bez funduszy unijnych. Można?

avatar
~anonim
10.05.2016 12:29

Ci co tera rządzą i za dwadzieścia lat tego by nie dokonali . Niestety upadek naszej władzy i jej obłuda dosadnie pokazują na czym polega władza i co jest najważniejsze w życiu . W gębie pełno frazesów dla naiwnych mieszkańców , a pełne portfele dla władzy . Czy na tym ma polegać rządzenie miastem ?.

avatar
~do anonima
10.05.2016 13:55

To idż na referendum i wyrównaj z nimi rachunek, już więcej Pazdzioch nie zaśmieje Ci się w twarz.

avatar
~starsza wschowianka
10.05.2016 16:53

Rodzinie i bliskim składam wyrazy współczucia.Pożegnaliśmy wspaniałego ,bardzo pracowitego ,mądrego Człowieka. Młodszym przypomnę ,że oprócz wymienionych inwestycji ,to dzięki pracy Pana Stanisława rozpoczęto również budowę Gimnazjum nr 2( uzbrojono teren ,powstały plany i zalano ławy),wybudowano a właściwie wyremontowano ruinę budynku w Rynku ,który stał się ostatnim wybudowanym budynkiem z mieszkaniami komunalnymi .

avatar
~Andrzej Szczudło
11.05.2016 06:41

Jeszcze jedną zasługą śp. Stanisława Kowalskiego było zainicjowanie współpracy zagranicznej Wschowy z holenderską gminą Oirschot. Co prawda ta współpraca nie dotrwała do dziś, ale przez lata przynosiła mieszkańcom wymierne korzyści.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl