Złoto Zienkiewicza, srebro klubowe

Poniedziałek, 15 października 2012 o 12:29, autor: 0

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Strefy Zachodniej w motocrossie. W ostatniej rundzie w Nekli Wschowski Klub Motorowy zajął 2 miejsce w klasyfikacji klubowej. Na najniższym stopniu podium indywidualnie stanęli Bartosz Dorosz, Janusz Piotrowski i Gabor Zienkiewicz

W klasyfikacji sezonu WKM zajął 2 miejsce. Lepszy okazał się MKS Nekla. Mistrzem Polski Strefy Zachodniej w klasie Quad 2k z licencją C został Gabor Zienkiewicz. Ze srebrnymi medalami rozgrywki zakończyli Bogdan Powalacz, Janusz Piotrowski i Arkadiusz Janusz. Powalacz przed zawodami w Nekli miał jeszcze szansę na złoto. Niestety w mocno obsadzonych wyścigach nasz zawodnik zajął dopiero 9 pozycję. Lepiej zaprezentował się Marcin Radziszewski, który był piąty. Dziesiątego zwycięstwa nie udało się odnieść Gaborowi Zienkiewiczowi. Lepsi okazali się ostrowianie Konrad Kubera i Wojciech Biernaczyk. Nasz quadowiec w klasyfikacji generalnej był już jednak poza zasięgiem rywali. Tuż za podium był Tomasz Goliński. Po przerwie spowodowanej problemami sprzętowymi wystartował Bartosz Dorosz, który zajął 3 miejsce w klasie MX Open. Tuż za nim sklasyfikowano Roberta Jaromina. Miejsce tuż za podium w kategorii MX 85 zajął Arkadiusz Janusz.  Tradycyjnie już w ścisłej czołówce do mety w obydwu wyścigach dojechał Janusz Piotowski, który zawody ukończył na 3 miejscu. Na niższych pozycjach rundę ukończyli inni zawodnicy WKM: Waldemar Kmito w klasie MX2 Junior, Błażej Rzepecki i Jan Perużyński  - MX 2, Marek Kreczetowski - MX1, Rafał Napierała i Aleksander Janusz - Weteran, Maciej Czajowski – Quad 2k z licencją C.