TworzymyGłos Regionu

reklama

Złodzieje części samochodowych wpadli we Wschowie! [ZDJĘCIA]

Poniedziałek, 21 czerwca 2021 o 10:54, aktualizacja Poniedziałek, 21 czerwca 2021 o 11:05, autor: 4
Złodzieje części samochodowych wpadli we Wschowie! [ZDJĘCIA]

Wschowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod osłoną nocy kradli części samochodowe we Wschowie.

KPP Wschowa:

W ręce wschowskich policjantów (18 czerwca) wpadło dwóch mężczyzn, którzy w ubiegłym tygodniu swoją uwagę skupili na zaparkowanych autach we Wschowie. Łupem padły katalizator, komplet kół, błotniki, komplety kluczy, lampy oraz inne części samochodowe. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli ponadto marihuanę oraz broń gazową. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Kryminalni przedstawili osiem zarzutów. Straty wyceniona na blisko 20 tys. złotych.

Do zdarzeń doszło w ubiegłym tygodniu. Pierwsze zdarzenie miało miejsce nocą z 16/17 czerwca we Wschowie. Dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację o tym, że nieznany sprawca pod osłoną nocy uszkodził drzwi od osobowego forda, skąd zniknęły poduszki powietrzne, klucze, wkrętaki, walizki z kluczami oraz radio. Pokrzywdzony wycenił straty na 5 tys. złotych. Kolejnej nocy z 17/18 czerwca również doszło do kradzieży części samochodowych z przypadkowo zaparkowanych pojazdów. Tym razem łupem padły felgi aluminiowe z oponami, zderzak, błotniki, lampa, elementy nawiewu oraz katalizator z osobowego fiata. Straty pokrzywdzeni wycenili na kwotę blisko 20 tys. złotych.

Zaangażowani w sprawę wschowscy policjanci analizując zebrany w sprawie materiał oraz sposób działania nie mieli wątpliwości co do tego, że byli to ci sami sprawcy. W trakcie monitoringu ulic Wschowy policjanci zainteresowali się osobowym oplem na obcych numerach rejestracyjnych, gdzie w aucie siedział mężczyzna, który znany był wschowskim mundurowym. Kolejnym razem nie zawiodła policyjna intuicja. Jak się okazało w kontrolowanym pojeździe policjanci odnaleźli większość skradzionych części samochodowych. Mężczyźni zaskoczeni byli obecnością mundurowych.

41 i 22 latkowie trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało w wyniku przeszukania pojazdu zabezpieczono broń gazową na której posiadanie wymagane jest pozwolenie oraz klika gramów marihuany.

Mężczyznom przedstawiono osiem zarzutów do których przyznali się i złożyli wyjaśnienia.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Wyborca
21.06.2021 11:45

Wyciąć im

avatar
~Gość
24.06.2021 21:06

Pawełek rozrabia a policja i sądy nic z tym nie robią. Chwilę po kolejnym zatrzymaniu po raz kolejny został wypuszczony. Zrobią z nim porządek dopiero wtedy kiedy dojdzie do prawdziwej tragedii. Tak niestety działa nasz system.

avatar
~Bozena
26.07.2021 23:14

Z nocy 24 na 25 lipca próbowano liną wyrwać katalizator z Opla Wektry. To już drugi raz. Za pierwszym razem im się udało. Teraz nie. Pozostała lina umocowana do katalizator. Znaczy są jeszcze inni.

avatar
~Yksek
01.08.2021 22:37

Do Siedlnicy zajrzyjcie, tam to dopiero dzieje się, jest ich tam kilku.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl