TworzymyGłos Regionu

Zima na torze - konkurs

Czwartek, 08 listopada 2012 o 16:21, autor: 0 1403
Zima na torze - konkurs

W październiku sezon ligowy zakończyli żużlowcy. Unia Leszno w rozgrywkach ekstraligi zajęła 5 miejsce i nie wzięła udziału w decydującej o podziale medali rundzie play-off. Nie bez znaczenia na wynik sportowy miały odniesione przez unistów kontuzje.

W połowie sezonu Unia straciła lidera i kapitana drużyny Jarosława Hampela. Mimo to nadal zdobywała punkty i wygrywała mecze także na wyjazdach. W końcówce sezonu kontuzje odnieśli leszczyńscy juniorzy Przemysław i Piotr Pawliccy oraz Tobiasz Musielak. Biało-niebiescy mieliby więc ogromne problemy ze skompletowaniem składu gdyby awansowali do fazy play-off. Kibice z pewnością zastanawiają się w jakim składzie w nowym sezonie wystartuje zespół Unii Leszno. Optymalnym rozwiązaniem byłoby utrzymanie wszystkich zawodników, którzy reprezentowali biało-niebieskie barwy w ubiegłym sezonie. Największą niewiadomą jest to, czy kontrakt podpisze Jarosław Hampel. Na tego zawodnika zęby ostrzy sobie kilka klubów z Falubazem Zielona Góra i Stalą Rzeszów na czele. Leszczyńscy działacze na razie zachowują spokój. Hampel kilka razy gościł na Strzeleckiej. 26 października odbyło się spotkanie żużlowców, działaczy i sponsorów. Kapitan byków podziękował  na nim w imieniu drużyny, odchodzącemu na emeryturę, toromistrzowi Stanisławowi Kaźmierczakowi. W miniony wtorek do zimy przygotowany został tor na Stadionie im. Alfreda Smoczyka. - Zimowanie toru to bardzo ważny czas – mówi trener Unii Roman Jankowski. - W dużej mierze to jak szybko wyjedziemy na wiosnę na nasz tor, zależy od tego jak przygotujemy go do zimy. Miejmy nadzieję, że aura pozwoli nam zrobić wszystko tak jak byśmy chcieli.  Dla kibiców i naszych czytelników. Klub Sportowy Unia Leszno oraz portal i gazeta ZW.pl przygotowały konkurs, w którym do wygrania są 2 zestawy biało-niebieskich gadżetów. Żeby wziąć udział w zabawie należy odpowiedzieć na 2 pytania: 1. Który z zawodników leszczyńskiej Unii zdobył najwięcej punktów w lidze w ubiegłym sezonie? 2. Jak nazywa się reprezentant Polski, który awansował z Grand Prix Challenge do przyszłorocznego cyklu zawodów o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata? Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres: konkurs@zw.pl do niedzieli 11 listopada. W tytule maila prosimy wpisać KONKURS ZIMA NA TORZE, w treści maila podać imię i nazwisko.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl