TworzymyGłos Regionu

reklama

„Żeglarz” wraca do Sławy. T. Krzymiński: „Chcemy uratować trochę wspomnień”

Sobota, 06 kwietnia 2024 o 11:31, aktualizacja Sobota, 06 kwietnia 2024 o 12:12, autor: 4
„Żeglarz” wraca do Sławy. T. Krzymiński: „Chcemy uratować trochę wspomnień”

Sława znów będzie miała kino. Regularne seanse wracają w weekend 20-21 kwietnia. Wtedy na dużym ekranie sali widowiskowej przy ul. Henryka Pobożnego będzie można będzie zobaczyć kilka nowości: „Samych swoich. Początek”, „Za dużego na bajki 2”.

A już od kilku dni szkoły i przedszkola z całej gminy korzystają z pierwszych seansów. – Chcemy, żeby młodzież z całej gminy nieodpłatnie zapoznała się z tym obiektem – wyjaśnia dyrektor SCKiW Tomasz Krzymiński. – Po uzgodnieniu z dyrektorami zapraszamy dzieci i młodzież na projekcje filmów, będących adaptacjami szkolnych lektur. Ta akcja potrwa przez najbliższych kilka tygodni.

Sala widowiskowo-teatralno-kinowa w Sławie otwarta dla mieszkańców

Kino ma działać w nowej sali widowiskowej przy ul. Henryka Pobożnego. Nowoczesny obiekt ma być dostępny dla wszystkich mieszkańców gminy. Odbyło się w nich już kilka koncertów. Ustalane są także spektakle teatralne. – Jak dobrze pójdzie, to pierwszy odbędzie się jeszcze w kwietniu – dodaje T. Krzymiński. – W domu kultury ma ruszyć również sekcja teatralna.

„Żeglarz” powraca do Sławy

Wracając jednak do kina… nowy obiekt ma nosić nazwę Żeglarz. – Chcemy uratować trochę wspomnień – mówi dyrektor SCKiW. – Przed kilkoma dniami wspólnie z Burmistrzem sprawdzaliśmy stan dawnego kina o tej nazwie. Wielu mieszkańców z sentymentem je wspomina i sugerowało, żeby to nowe tak nazwać. I tak też będzie.

Pojawi się stosowny szyld. A dodatkowo eksponaty uratowane ze starego Żeglarza: projektory, szpule, bilety… już wkrótce zostaną zaprezentowane w holu wystawienniczym przy wejściu do kina.

Źrodło: SCKiW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Roman
06.04.2024 19:34

Kawał historii

avatar
~Janek
06.04.2024 21:55

Tylko dla mieszkańców?

avatar
~Joanna
07.04.2024 15:45

Super!!!

avatar
~Luna
09.04.2024 16:50

Super to dla tych co wejdą na salę, próbowałam już na dwa koncerty i nic . Na widowni te same osoby, więc ta sala jest dla wszystkich czy tylko dla niektórych ???

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl