TworzymyGłos Regionu

reklama

Żeby było bezpiecznie na przejściach dla pieszych

Wtorek, 29 stycznia 2019 o 12:10, aktualizacja Piątek, 01 lutego 2019 o 12:10, autor: 6
Żeby było bezpiecznie na przejściach dla pieszych

28 stycznia policjanci ze wschowskiej Komendy Powiatowej Policji we Wschowie przeprowadzili akcję ,,Bezpieczne przejście dla pieszych”. Kontrolą zostały objęte szczególnie te przejścia, gdzie najczęściej zdarzają się potrącenia pieszych.

Celem akcji wschowskich policjantów była poprawa bezpieczeństwa w miejscach przejść dla pieszych.

- Na najbardziej ruchliwych ulicach we Wschowie funkcjonariusze w sposób zdecydowany reagowali na wykroczenia kierujących, którzy łamali przepisy ruchu drogowego zagrażające bezpośrednio bezpieczeństwu pieszych – mówi Wioleta Dąbska Asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Wykroczeń, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji w KPP Wschowa - Policjanci bezwzględnie reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności wobec pieszych na oznakowanych przejściach dla pieszych. Mundurowi zwracali również uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, takie jak przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, wchodzenie na jezdnię zza pojazdu czy przeszkody oraz chodzenie właściwą stroną jezdni. Wzmożone działania miały na celu ograniczenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. 

Policja podsumowała poniedziałkowe działania, zwracając uwagę na to, że bezpieczeństwo na przejściu często zależy od samych pieszych.

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności w następujących sytuacjach:

  1. Pamiętajmy że jadąc nawet z niewielką prędkością auto nie jest w stanie zatrzymać się w miejscu.
  2. Okażmy cierpliwość i nie wchodźmy na przejście dla pieszych wprost przed jadące pojazdy.
  3. Zwracajmy uwagę na panujące warunki atmosferyczne, gdyż śliska nawierzchnia, mgła i wcześniej zapadający zmrok wymagają od nas większej koncentracji i zdrowego rozsądku.
  4. Jakikolwiek element odblaskowy znacznie poprawia nasze bezpieczeństwo na drodze.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Twerk
29.01.2019 12:46

Proszę postawić funkcjonariuszy policji lub straży miejskiej koło zawodówki vis a vis maboxu tam dzieciaki biegają przed maską

avatar
~Adaś
29.01.2019 13:14

Chcę tu bardzo kibicować takim akcjom . Będąc, nie często mi się to zdarza, już na "zebrach" młody kierowca osobówki udowadniał mi, że to On jest większym użytkownikiem drogi i to On ma prawo pierwszeństwa ? Motywy są różne, sytuacja drogowa nakazuje ograniczać zaufanie do kierowców pojazdów bo to różnie bywa a że policja przypomina to dobrze. Przyjście dla pieszych ma być torem bezpieczeństwa i gwarancji ..... pamiętaj, ufność irracjonalna jest przykładem wielu nieszczęść, co nie może usprawiedliwiać rutyniarstwa . Adaś

avatar
~sam_na_sali
29.01.2019 18:58

A może by tak zlikwidować niektóre przejścia? Szczególnie te w niebezpiecznych miejscach? Obok kina, gdy jedzie się w kierunku Głogowa, kierowca nie widzi dobrze osób, które chcą przejść na drugą stronę, jeżeli przechodzą od kina do mediaexpert. Pewnie znajdzie się jeszcze kilka przejść, które znajdują się w miejscach niebezpiecznych, np. na łukach dróg albo tuż przed nimi. I nie chodzi mi o to, żeby zupełnie likwidować te przejścia, ale przesunąć parę metrów.

avatar
~W1973
29.01.2019 19:06

Zapraszam o skontrolowanie kierowców na ul. Daszyńskiego a dokładnie przy przedszkolu. Wyprzedzanie na pasach i prędkość to obraz codzienny.

avatar
~pieszy
02.02.2019 16:28

Kochani .Zanim wejdziesz na pasy to popatrz na lewo lub prawo a nie kaptur na głowie , komórka w ręku i idziesz wprost na pasy . Też zaliczam się do pieszych i to co obserwuję to większości wina właśnie pieszych. Kierowca ma myśleć podwójnie a piesi wogóle. Także pomagajmy sobie. Kierowcy pieszym a piesi kierowcom.

avatar
~GTX
19.05.2019 11:47

Jeśli mogę coś podpowiedzieć włodarzom dróg miejskich , to może wzorem Niemiec dobrze byłoby dodatkowo doświetlić przejścia dla pieszych , bo wiele takich przejść jest ciemnych i nawet przy dobrej pogodzie w nocy nie widać , czy ktoś jest na tym przejściu

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl