TworzymyGłos Regionu

reklama

Ze Sławy na PGE Narodowy: Ruszyły zapisy do kolejnej edycji

turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Piątek, 20 stycznia 2023 o 10:21, aktualizacja Poniedziałek, 30 stycznia 2023 o 09:46, autor: 0
Ze Sławy na PGE Narodowy: Ruszyły zapisy do kolejnej edycji

Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to największe w Europie wydarzenie dla dzieci, którego celem jest udowodnienie, że pochodzenie nie ma żadnego znaczenia w sporcie. Dzięki temu turniejowi każdy, kto ma pasję do piłki nożnej, ma szansę na przejście drogi od etapów lokalnych, rozgrywanych w 95% powiatów w Polsce, aż do finału na stadionie PGE Narodowym. Przykładem takiej drużyny jest zespół dziewczyn ze Sławy, który w ubiegłym roku zakwalifikował się do finału Turnieju rozgrywanym na PGE Narodowym w Warszawie.

W czerwcowym finale w Warszawie dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Sławie zajęły 7. miejsce w kategorii U10. Co ciekawe, na początku Turnieju zespół… prawie nie zebrał się do gry.

Na etap powiatowy pojechaliśmy w sześć osób – przyznaje Marek Szafer, trener drużyny. W jego zespole znalazło się wprawdzie kilka zawodniczek, które trenowały piłkę w klubach (w zespołach chłopięcych), ale nie brakowało również takich, dla których udział w Turnieju był pierwszą przygodą z piłką nożną. – Dopiero po etapie powiatowym zaczęliśmy poszukiwania uzupełniające. W klasach 1-3 znaleźliśmy dziewczynki, które na lekcjach wychowania fizycznego grały w piłkę z chłopakami i zaprosiliśmy je do gry. Naszą bramkarką została dziewczynka, która nigdy nie grała w piłkę. Potrafiła dobrze łapać, bo lubiła grać w dwa ognie. To dopiero prawdziwa historia z podwórka na stadion – uśmiecha się trener Szafer.

Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to wyjątkowe wydarzenie piłkarskie dla dzieci, które pozwala pokazać swoje umiejętności na największej arenie sportowej w Polsce. W tym roku do rywalizacji mogą przystąpić wyłącznie drużyny szkolne, dziewcząt i chłopców, w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 10 i 12 lat.

Zapisy trwają do 28 lutego 2023 roku na stronie internetowej: http://www.zpodworkanastadion.pl, na której dostępny będzie także szczegółowy harmonogram rozgrywek. Pierwszy etap rywalizacji najmłodsi piłkarze i piłkarki rozpoczną w marcu 2023 roku. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach trener otrzyma piłkarski upominek.

Eliminacje rozpoczną się na szczeblu gminnym i powiatowym (marzec i kwiecień 2023 roku), a zwycięzcy awansują do rundy wojewódzkiej (maj 2023 roku). Najlepsze 16 drużyn w kraju, po jednej z każdego regionu, w kategorii U-10 i U-12 wśród chłopców i dziewcząt, wystąpi w finale ogólnopolskim w Warszawie. Mecze finałowe odbędą się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym, gdzie drużyny będą mogły zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z całego kraju.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl