TworzymyGłos Regionu

Zbliża się Królewski Festiwal Muzyki we Wschowie.

Organizatorzy odsłaniają karty

Piątek, 27 sierpnia 2021 o 09:04, aktualizacja Piątek, 27 sierpnia 2021 o 09:20, autor: 2 2642
Zbliża się Królewski Festiwal Muzyki we Wschowie.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na XVIII edycję Królewskiego Festiwalu Muzyki we Wschowie. Wydarzenie odbywać się będzie w terminie 05-07.11.2021 r.

Już dziś możemy przedstawić bardzo ważną części tej uroczystości. We Wschowie po raz pierwszy odbędzie się I Ogólnopolski Przegląd Sygnalistów Myśliwskich o Statuetkę Diany Wschowskiej! 

Więcej szczegółów wkrótce!

W skład komitetu organizacyjnego Festiwalu wchodzą: dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie Piotr Kokorniak, prof. dr hab. Czesław Grabowski, dyrektor Filharmonii Zielonogórskiej oraz Krystyna Turowska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego we Wschowie.

Przed rokiem, podczas pierwszego dnia XVII Królewskiego Festiwalu Muzyki w Kościele pw. Św. Jadwigi Królowej wystąpił zespół muzyki sakralnej - Capella Caelestis. Koncert nosił tytuł „Ad Maiorem Dei Gloriam - Na większą chwałę Bożą”. 

Poprzez koncert oddano cześć wielkim mistrzom duchowym Narodu Polskiego: św. Janowi Pawłowi II i sł. bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Ich teksty były przywoływane pomiędzy utworami. Repertuar muzyczny koncertu objął muzykę Jana Sebastiana Bacha. W programie znalazły się wybrane arie sopranowe z kantat Bacha. W czasie  koncertu zagrano również utwory Ennio Morricone min. znany wszystkim utwór „Obój Gabriela” z filmu Misja.
 
Skład zespołu Capella Caelestis:
Magdalena Makowska-Pabich– sopran
Zuzanna Niedźwiecka – flet
Łukasz Wilczura – obój
Adam Kędzierski – fagot
Ewelina Korczakowska – skrzypce
Malwina Maławy – wiolonczela
ks. Mateusz Szerwiński- organy/ teksty

Książęca Orkiestra Symfoniczna pod batutą Marka Kudry i soliści - Sylwia Gorajek oraz Bartosz Nowak wystąpili podczas drugiego dnia Królewskiego Festiwalu Muzyki we Wschowie. Młodzi symfonicy wprowadzili publiczność w magiczny świat opery wykonując uwertury do dzieł Mozarta i innych mistrzów!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Poparzony władzą
27.08.2021 23:17

No to odsłonili karty.... Arcydzieła muzyki klasycznej na trąbkach sygnałowych . I śmieszne i straszne:)

avatar
~Urszula Chudak
19.10.2021 10:18

Nie ukrywam, iż z wielką radością czekam na każdą edycję Festiwalu. Bo warto! W tym roku jednak bardzo tajemniczego - bo nie wierzę, by program nie był dopięty na ostatni guzik, na dwa tygodnie przed wydarzeniem. Droga Redakcjo, spróbuj dowiedzieć się i uchylić nam rąbka tajemnicy. Z góry dziękuję.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl