Zbliża się druga edycja Wschowskiego Kongresu Kobiet
Poniedziałek, 16 września 2013 o 10:38, autor: rk 0
Zbliża się II Wschowski Kongres Kobiet, który odbędzie się 28 września w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II. Hasło tegorocznego kongresu brzmi ,,Wiedza, aktywność, samorealizacja", a wśród panelistek między innymi Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak oraz Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Agnieszka Kozłowska Rajewicz
Wschowski Kongres Kobiet został zainicjowany rok temu przez Urszulę Chudak, Renatę Chilarską i Hannę Knaflewską-Walkowiak, panie, które współtworzą Radę Programową.
Celem naszego kongresu, tak jak i Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet, jest zmiana mentalności czyli zrozumienie, że kobieta i mężczyzna mają równe prawa i równe obowiązki - mówi Hanna Knaflewska-Walkowiak - a także uświadomienie kobietom, że mogą i powinny wziąć sprawy w swoje ręce.
W tegorocznym kongresie udział zapowiedziały między innymi: Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak, minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania, Senator RP Andżelika Możdżanowska i prezeska Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet „Baba” Anita Kucharska-Dziedzic.
Spotkania kongresowe adresowane są do wszystkich, a szczególnie do kobiet, do przedsiębiorczyń, gospodyń domowych, kobiet pracujących, działających w samorządach - mówi Knaflewska-Walkowiak - działaczek, studentek i emerytek. A cel kongresu jest taki, aby aktywizować coraz więcej kobiet, by miały takie same prawa, szanse i możliwości jak mężczyźni, by nie było osób wykluczonych z powodu biedy, płci, wyznania czy wieku.
Sponsorem strategicznym II Wschowskiego Kongresu Kobiet jest firma Agrochamp.
Cieszy fakt, że zorganizowanie kongresu jest możliwe dzięki przychylności władz wojewódzkich i lokalnych i ich finansowemu wsparciu - mówią panie z Rady Programowej Kongresu - dzięki przychylności dyrektorki firmy Agrochamp Sylwii Dereń i jej postawie, świadomości o społecznej odpowiedzialności biznesu, zaangażowaniu w świadomy biznes, włączanie się w życie lokalnych społeczności, możliwe jest sfinalizowanie przygotowań do kongresu. Pani dyrektor Sylwia Dereń jest zwolenniczką prowadzenia społecznie odpowiedzialnego biznesu, jest przykładem dobrych praktyk dla lokalnych firm.
(rak)