TworzymyGłos Regionu

reklama

Zawody w SOSW

w ramach Jubileuszu 20-lecia Powiatu Wschowskiego

Wtorek, 20 września 2022 o 09:56, aktualizacja Wtorek, 20 września 2022 o 10:26, autor: 5
Zawody w SOSW

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski z okazji Jubileuszu 20-lecia Powiatu Wschowskiego dokonał oficjalnego otwarcia zawodów sportowych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka we Wschowie.

Zawody przeznaczone zostały dla sześcioosobowych reprezentacji klas I – III Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Wschowskiego.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
20.09.2022 12:44

W tym roku obchodzimy 20 lecie istnienia naszego, powtarzam naszego wspólnego, powiatu. Bardzo konspiracyjne te jubileuszowe obchody. Na urzędowej stronie internetowej, z trudem można znaleźć informację na ten temat. Pod datą 23 września, jednym zdaniem wspomniano o uroczystości w Szkole na ul. Kościuszki. Co się konkretnie wydarzy w tym dniu i z czyim udziałem, już nie napisano. Że zapraszają nas mieszkańców [a wypadałoby] również ani mru, mru. I już chyba nie zaproszą, bo piątek już za dwa dni. A tyle protestowaliśmy, chodziliśmy po przejściach dla pieszych, by powiat zaistniał. Z naturalnych względów o powstanie tej jednostki samorządowej, nie zabiegały osoby, będące dzisiaj u jej steru - były po prostu za młode. A może się niesłusznie czepiam? Chętnie poznam zdanie moich współmieszkańców w tej sprawie.

avatar
~Mieszkanka
20.09.2022 16:23

Na stronie powiatu umieszczony harmonogram imprez https://wschowa.info/20-lecie-powiatu-wschowskiego/ oraz był zamieszczony w gazecie Głos regionu na ostatniej stronie. Pozdrawiam. Pewnie jeszcze coś będzie!

avatar
~Gekon
20.09.2022 22:12

Pani Urszulo, NIE NASZEGO. Powiat wschowski to porażka, byliśmy częścią powiatu nowosolskiego, który gwarantował rozwój. Powiat wschowski to tylko miejsca pracy dla lokalnych polityków i marazm dla mieszkańców. Wiec wypraszam sobie stwierdzenie NASZEGO POWIATU.

avatar
~Adaś
20.09.2022 16:20

Ad-"U.Ch." forumowiczu....., pamiętam jak to było i kto (grupa samorządowa) koło tego chodziła i to doceniam. A jednak jestem na dzisiaj po stronie absolutnej likwidacji powiatów (w całej Polsce) i stworzenia krótkiej transmisji obywatel - urząd. Czyli województwo (wojewoda) - gmina (burmistrz), z pełnym przejęciem zakresu zadań jakie miał powiat przez gminę. Taniej, prościej, szybciej, bez "wyimaginowanego" systemu niepotrzebnej nadrzędności o kolejny szczebel . Marzenie p. Ulo ....... chyba już nie dla nas, chyba się już my nie doczekamy przejrzystości i zależności od polityków i ich finansowej żarłoczności ? Ale też należy zadać sobie pytanie - czy da się żyć w postawie - tumiwisizm ? Czy bierność i jałowa bezczynność kiedyś tam uwolni nas obywateli od ich intryg, kłamstw i nieuczciwości ? My już tego nie potrzebujemy (ani Pani, ani ja) ale o młodych chodzi aby nie musieli opuszczać tego kraju ( też z żoną zostaliśmy sami). Co do powiatu...... p. Bielawski nie jest starostą uwielbianym w znaczeniu gatunkowym "Q " a więc oczekiwania Pani z pewnością duże i sensowne, są już tylko wiarą lub życzeniem...... powiedzmy sobie 23 września Na Zdrowie ! Adaś

avatar
~Urszula Chudak
20.09.2022 17:49

Oczywiście, że jest lakoniczny [o tym pisałam w poprzednim kom.] harmonogram, nie wyeksponowany - jak zasługuje na to jubileusz. Znalazła tam Pani choć jedno słowo "zapraszamy mieszkańców?" Bo ja nie. Nie jesteśmy potrzebni w tym dniu? W "Głosie regionu" widocznie przeoczyłam. Proszę sobie zadać pytanie, ilu mieszkańców odwiedza stronę internetową starostwa? Pytałam kilkoro z nich - odpowiedzi zapewne Pani się domyśla. Tak więc w całej rozciągłości, podtrzymuję swój poprzedni komentarz. A całą sprawę, zostawiam bez komentarza.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl