TworzymyGłos Regionu

reklama

Zatrzymani włamywacze do altany ogrodowej

Piątek, 13 maja 2022 o 11:15, autor: 0
Zatrzymani włamywacze do altany ogrodowej

Wschowscy kryminalni w minionym tygodniu (9 maja) zatrzymali dwóch mężczyzn mających na koncie włamanie do altany na terenie ogródków działkowych we Wschowie. Łupem włamywaczy padły przedmioty wartości ponad 1 tysiąc złotych. Sprawcami okazali się 39-letni mieszkaniec Wschowy i 29 -letni mieszkaniec Leszna. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których przyznali się. Sprzęt udało się odzyskać w jednym z lombardów.

Do zdarzenia doszło nocą z 28/29 kwietnia we Wschowie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany sprawca włamał się do altany ogrodowej, z której zniknęły między innymi piła spalinowa, szpadel, siekiera, śrubokręty, akumulator o łącznej wartości ponad 1 tysiąca złotych.

Zaangażowani w sprawę wschowscy kryminalni podjęli intensywne działania mające na celu ustalenie, zatrzymanie sprawcy oraz odzyskanie skradzionego mienia.

W poniedziałek (9 maja) do drzwi jednego ze sprawców zapukali wschowscy kryminalni. 29-letni mieszkaniec Leszna zaskoczony był wizytą mundurowych. Niespełna chwilę później zatrzymany został 39-letni wschowianin. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu.

W międzyczasie kryminalnym udało się namierzyć i odzyskać przedmioty, które sprawcy postanowili upłynnić w jednym z lombardów.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl