TworzymyGłos Regionu

Zatrzymał kierowcę z 3 promilami alkoholu we krwi.

Wzorowa postawa mieszkańca naszego powiatu!

Poniedziałek, 21 czerwca 2021 o 12:45, autor: 0
Zatrzymał kierowcę z 3 promilami alkoholu we krwi.

Zimną krwią wykazał się jeden z mieszkanców powiatu wschowskiego, który udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego 50-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu we krwi. Lekkomyślnemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

KPP Wschowa:

Niechlubny wynik blisko 3 promili w organizmie osiągnął w sobotę (20 czerwca) kierowca osobowego forda, którego jazda zygzakiem przykuła uwagę jadącego za nim kierowcy. Mężczyzna na parkingu marketu zachowując zimną krew podbiegł i zabrał kluczyk od pojazdu udaremniając dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu 50 – latkowi. Nietrzeźwy kierowca chciał oddalić się z miejsca, jednak szybka reakcja wschowskich mundurowych nie pozwoliła mu na to. Godna naśladowania postawa świadka zdarzenia zapobiegła mogącej pojawić się ludzkiej tragedii.

W minioną sobotę (19 czerwca) dyżurny wschowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na parkingu jednego ze wschowskich marketów stoi pojazd, którym podróżował pijany kierowca. Na zachowanie nieodpowiedzialnego mężczyzna zareagował jadący za nim mieszkaniec powiatu wschowskiego, który przyglądał się jego nienaturalnej jeździe. Kierowca forda wykonywał dziwne manewry jadąc środkiem drogi i po chwili zatrzymał się na parkingu. Zachowując zimną krew odważny zgłaszający wyczuwając silną woń alkoholu zabrał kluczyki od auta i powiadomił o zajściu policję. Przybyły na miejsce patrol wschowskiej drogówki podjął czynności wobec 50 - letniego lekkomyślnego mieszkańca gminy Wschowa, który postanowił zostawić pojazd i chciał oddalić się z miejsca.

Szybka reakcja wschowskich mundurowych nie pozwoliła mu na to. Wykonane badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej mieszkańca powiatu wschowskiego, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

KPP Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl