Zastal pokonany

Sobota, 29 października 2011 o 22:53, autor: 0

Zwycięstwo odnieśli koszykarze WSTK. Kolejnym rywalem, który wyjechał ze Wschowy na tarczy jest Zastal Zielona Góra. – Cały zespół zagrał dziś bardzo równo, był to chyba najlepszy nasz mecz w tym sezonie – powiedział po spotkaniu trener Krzysztof Olszyński.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Po 10 minutach na tablicy wyników było 21:19 dla wschowsko-sławskiej drużyny. Druga kwarta zakończyła się remisem i tak na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 33:31 dla gospodarzy. Decydująca okazała się 3 kwarta. Nasi koszykarze zdołali sobie wypracować sporą przewagę. W 2 minucie tej odsłony było 54:38, po 4 minutach gry gospodarze prowadzili już 67:40. Później wystarczyło już tą przewagę utrzymać. Ta kwarta kończy się wynikiem 21:7. W końcówce trener dał pograć młodszym zawodnikom i w efekcie 4 odsłona zakończyła się remisem. – Cieszę się, że dużo punktów zdobyliśmy dziś z kontrataków bo ten element szczególnie ćwiczyliśmy na treningach i widać, że nasz praca przynosi efekty. Zawsze mówię, że ciężko pracować trzeba w obronie, w ataku ma być lekko i przyjemnie: jedno podanie i rzut do kosza – podsumowuje szkoleniowiec WSTK. Punkty dla naszego zespołu w tym meczu zdobywali: Jędrzej Kowalski 16, Wojciech Rzeszowski 13,  Przemysław Matuszewski  11, Marcin Rzeszowski 9, Mariusz Zgrzebnicki 8, Paweł Jaworski 5, Jacek Nowak 4, Bartosz Sanocki, Jędrzej Toś i Marcin Sacha po 2. Zapraszamy na krótki materiał filmowy: wywiad z trenerem i kilka migawek z meczu: