TworzymyGłos Regionu

Zarząd Powiatu Wschowskiego prezentuje swoje inwestycje

Piątek, 22 lipca 2022 o 14:03, aktualizacja Piątek, 22 lipca 2022 o 14:07, autor: 0 1297
Zarząd Powiatu Wschowskiego prezentuje swoje inwestycje

Zarząd Powiatu Wschowskiego wraz z radnymi powiatowymi rozpoczął swoją kadencję z koncepcją prowadzenia inwestycji infrastrukturalnych w sposób optymalny z punktu widzenia szczególnie naglących potrzeb powiatu z uwzględnieniem oczekiwań lokalnego społeczeństwa, czyli naszych mieszkańców. Ważnym założeniem była również zasada zachowania proporcjonalności nakładów inwestycyjnych lokowanych w poszczególnych gminach naszego powiatu.

Wysokość budżetu Powiatu Wschowskiego wynikająca z jego wielkości (tylko trzy gminy) determinuje kwotę możliwych wydatków majątkowych, które można przeznaczyć na cele inwestycyjne. Jest to poziom wydatków stosunkowo skromny i zdecydowanie niewystarczający, jak na potrzeby i oczekiwania powiatu i jego mieszkańców. Dlatego priorytetem zarządu powiatu od początku bieżącej kadencji było pozyskiwanie zewnętrznych, finansowych środków inwestycyjnych ze wszystkich możliwie dostępnych źródeł. Trafność wybranych i planowanych do realizacji zadań inwestycyjnych, rzetelnie i fachowo przygotowane koncepcje i wnioski o dofinansowanie spowodowały skuteczną aplikację i pozyskanie kwoty sięgającej łącznie ok. 64,7 mln zł. Szczególna aktywność Starosty Wschowskiego Pana Andrzeja Bielawskiego spowodowała, że znaczna większość tych środków pochodzi z programów rządowych.

Bardzo dobra współpraca z większością samorządów, w tym szczególnie z Gminą Sława, spowodowała pozyskanie od gmin kwoty w łącznej wysokości prawie 6,5 mln zł.

Dzięki tym dofinansowaniom oraz wkładowi własnemu Powiatu Wschowskiego wykonano już, bądź jest w trakcie wykonania, szereg inwestycji infrastrukturalnych o łącznej wartości ok. 77,4 mln zł. Do tego dochodzą pozostałe inwestycje sięgające kwoty ponad 1,6 mln zł.

Dla szczegółowego zobrazowania zakończonych oraz będących w trakcie realizacji zadań inwestycyjnych w załączeniu przedstawiamy w formie tabelarycznej ich zbiorcze zestawienie.

Załączniki:

Wschowa
Sława
Szlichtyngowa
Zadania pozostałe

(Powiat Wschowski)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl