TworzymyGłos Regionu

reklama

Zaproszenie na wystawę „Cykliczność” w MZW

Środa, 22 lutego 2023 o 10:20, aktualizacja Środa, 22 lutego 2023 o 10:28, autor: 2
Zaproszenie na wystawę „Cykliczność” w MZW

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza miłośników sztuki i nie tylko na otwarcie wystawy malarskiej pt. "Cykliczność", która odbędzie się 1 marca 2023 roku o godzinie 16.30 w siedzibie muzeum przy Placu Farnym 3.

Wystawa będzie poświęcona twórczości pani Eweliny Joanny Kuźnickiej, która zaprezentuje swoje prace związane z tematyką światów, które znamy, ale które przestają istnieć na naszych oczach. Wszystkie dzieła autorki odnoszą się do faktu bezgranicznej ingerencji człowieka wobec ziemi, zwierząt, roślin oraz uniwersum. Celem tych prac jest ukazanie świata istniejącego, ale nie dostrzegalnego dla każdego. Widz będzie miał okazję odnaleźć w nich zarówno mrok, jak i światło.

Pani Kuźnicka wykorzystuje do tworzenia swoich prac różne techniki, a inspirację czerpie z najróżniejszych stylów z pogranicza abstrakcji, co umożliwia każdemu oglądającemu osobisty odbiór i własną interpretację. Jednakże bardzo ważną rolę w jej twórczości odgrywają kolory, które nie tylko pełnią funkcję artystyczną, ale również terapeutyczną. Wizjonerskie podejście do wykorzystania światła pozwala na ukazanie zupełnie nowego oblicza oglądanych obrazów, które zmieniają się wraz z jego zmianami w cyklu dobowym.

W kolekcji autorki znajdują się takie prace jak: "Pani Śmierć", "Splamione dziedzictwo", "Oda do wszystkich pożegnań", "Miłość", "Strażnicy" oraz "Wojna". Są to dzieła pełne emocji, które poruszają i skłaniają do refleksji nad kondycją współczesnego świata.

Źródło: MZW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Gdybam
22.02.2023 16:20

"Wizjonerskie podejście do wykorzystania światła" - o, to musi być twórczość wielkiej rangi.

avatar
~Gdybam
23.02.2023 09:00

"Wizjonerskie podejście do wykorzystania światła"- brzmi jak u artysty z absolutnie górnej półki?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl