TworzymyGłos Regionu

reklama

Zapis z monitoringu miejskiego pomógł wytypować sprawcę włamania

Środa, 03 kwietnia 2019 o 14:23, aktualizacja Poniedziałek, 08 kwietnia 2019 o 10:02, autor: 1
Zapis z monitoringu miejskiego pomógł wytypować sprawcę włamania

Sławscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali dzisiaj (3 kwietnia) 23-latka, który pod koniec marca włamał się do sklepu spożywczego, mieszczącego się na ulicy Ogrodowej w Sławie. Łupem mężczyzny padły pieniądze i modem do internetu.

Do włamania doszło w nocy z 22 na 23 marca.

- Sprawca działając pod osłoną nocy włamał się do jednego ze sklepów spożywczych w mieście – mówi Maja Piwowarska, Oficer Prasowy KPP Wschowa -  Wykonujący na miejscu zdarzenia czynności kryminalni ustalili, że sprawca wszedł do środka wyważając okno i wyniósł pieniądze oraz modem do Internetu. Właściciel sklepu straty wycenił na 750 złotych. W trakcie analizy zebranego i zabezpieczonego w sprawie materiału dowodowego przydatnym okazał się zapis z monitoringu miejskiego. Zaangażowani w sprawę sławscy policjanci, strażnicy miejscy wytypowali młodego mężczyznę, który mógł mieć związek z tym włamaniem. Ustalenie jego miejsca pobytu stało się trudne z uwagi na to, że mężczyzna licząc się z konsekwencjami swojego przestępczego działania opuścił miejsce zamieszkania.

3 kwietnia sławscy kryminalni zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Sława. Mężczyzna przyznał się do włamania i złożył wyjaśnienia w tej sprawie.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~JamJestOn
14.05.2019 10:11

Miejski monitoring ? zaprawdę powidam Wam... przypomnieł mi się dowcip - co było w Rumunii przed łuczywem ? elektryczność ! We Wsiowie też kiedyś był monitoring ! teraz są ludzie którzy monitor(ing)ują oczami.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl