Funkcjonalność to największa zaleta wężów do wody. Zobacz, gdzie możesz je wykorzystać
Specjalistyczne węże do wody są najpowszechniejszym i jednocześnie najchętniej kupowanym segmentem armatury przemysłowej. Tłoczone produkty to idealne rozwiązanie do bezpiecznego transportowania nie tylko zimnej i gorącej cieczy, ale także ścieków oraz innych nieagresywnych chemikaliów. Wzmocniony wąż do wody będzie również świetnym sposobem na odprowadzanie bądź doprowadzanie powietrza pod wysokim ciśnieniem. Ze względu na swoje niezwykle szerokie zastosowanie, takie węże cechują się wytrzymałością nawet podczas najbardziej destrukcyjnych warunków atmosferycznych. Świetnie sprawdzą się nie tylko w branży przemysłu spożywczego, ale także w rolnictwie, ogrodnictwie czy chociażby w budownictwie.
Oferowane przez TOBI węże do wody wykorzystywane są najczęściej do sprawnego przesyłu zimnej i gorącej cieczy w rolnictwie przy nowoczesnych systemach nawadniających. Z tego typu produktów bardzo chętnie korzystają również właściciele różnych przemysłów spożywczych, gdzie pierwszorzędnej jakości wąż, który spełnia międzynarodowe normy, stanowi absolutną podstawę wyposażenia armatury czyszczącej. Co ciekawe, ogromne zalety korzystania z węży do wody są również przydatne dla strażaków regularnie pompujących ciecz podczas akcji ratunkowych. Węże zdadzą egzamin także w każdym przydomowym ogrodzie, wymagającym podlewania trawy i roślin.
Materiał użyty do produkcji węża ma kolosalne znaczenie. Oto właściwości gumy i PCV
Czynnikiem, na który zdecydowana większość klientów zwraca uwagę przy zakupie wysokiej jakości węża do wody, jest materiał użyty do wykonania takiego elementu armatury. Wybierając produkt gumowy można mieć pewność, że wąż wytrzyma temperatury sięgające nawet do 100°C, a w niektórych przypadkach wartość ta może wzrosnąć o kilkadziesiąt stopni. Trochę mniej wytrzymałe są natomiast węże tworzywowe. Zazwyczaj wykonuje się je z gładkiego lub miękkiego PCV, a ich maksymalna temperatura pracy nie powinna przekraczać 60°C. Wówczas możemy
mieć pewność, że transportowana ciecz lub chemikalia nie uszkodzą struktury materiału węża.