TworzymyGłos Regionu

reklama

Zakończyli sezon poszukiwawczy. „Ziemia nie skąpiła znalezisk”

Poniedziałek, 27 listopada 2023 o 01:30, aktualizacja Poniedziałek, 27 listopada 2023 o 02:28, autor: 0
Zakończyli sezon poszukiwawczy. „Ziemia nie skąpiła znalezisk”

26 listopada 2023 r., członkowie Sławskiego Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego „Ocalić od Zapomnienia” uczestniczyli w oficjalnym zakończeniu sezonu poszukiwawczego. Był to również finał trwających od półtora roku intensywnych prac badawczych w rejonie Szreniawy.

Wytrwałe poszukiwania mimo trudnych warunków

Mimo niskich temperatur i silnego wiatru, uczestnicy wydarzenia pozostawali w dobrych nastrojach. "Pogoda dopisała, choć wiatr sprawił, że temperatura odczuwalna zdawała się być jeszcze niższa. [...] ziemia nie skąpiła znalezisk," relacjonują członkowie Stowarzyszenia, którzy podczas półtorarocznych poszukiwań w tym rejonie znaleźli chociażby Krzyż Walecznych o numerze 8646.

Postawią tablicę dot. Bitwy pod Wschową

Wśród prac prowadzonych w Szreniawie ważne miejsce zajmowały badania związane z Bitwą pod Wschową z 13 lutego 1706 roku. Stowarzyszenie planuje umieszczenie nowej tablicy informacyjnej w rejonie swoich ostatnich poszukiwań, co ma na celu upamiętnienie tego historycznego wydarzenia.

Czytaj również: Odkryto historyczne skarby! Prace archeologiczne przy sławskim pałacu (FOTO)

Źródło: Sławskie Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Ocalić od Zapomnienia”

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl