TworzymyGłos Regionu

reklama

Zakończyła się budowa drogi w Goli (FOTO)

Poniedziałek, 19 grudnia 2022 o 15:48, autor: 0
Zakończyła się budowa drogi w Goli (FOTO)

Dnia 16 grudnia 2022 r. odebrano roboty budowlane w ramach inwestycji pn. „Przebudowa drogi wewnętrznej w Goli” i realizowane na działkach nr ewid. 42 oraz nr ewid. 100, obręb Gola (droga do cmentarza).

Inwestycja była realizowana na podstawie umowy zawartej w dniu 23 września 2022 r. z wykonawcą robót: firmą DROGTRANZ Sp. z o.o. z siedzibą w Górze. Całkowity koszt realizacji zadania obejmujący wykonawstwo to kwota 747 713,86 zł. Na jego realizację Gmina Szlichtyngowa otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych” (edycja II) w wysokości 710 328,17 zł.

Odbioru końcowego dokonała komisja odbiorowa, w skład której wchodzili pracownicy urzędu, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciele Wykonawcy.

W odbiorze uczestniczyła również Burmistrz Miasta i Gminy Jolanta Wielgus, Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Zalewska oraz sołtys wsi Gola Aneta Grześkowiak.

W ramach tej inwestycji wykonano przebudowę drogi w m. Gola prowadzącą do cmentarza na długości 550 m. W skład prac budowlanych wchodziło: wykonanie podbudowy drogi z kruszywa łamanego, osadzenie fragmentami krawężników, wymiana rury przepustowej pod zjazdem na drogę powiatową. Drogę utwardzono wykonując dwie warstwy z betonu asfaltowego (wiążąca i ścieralną). Urządzono pobocza, zjazdy, wykonano roboty wykończeniowe, a także zamontowano oznakowanie pionowe.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl