TworzymyGłos Regionu

reklama

Zakończyła się budowa dróg na os. Leśnym w Górczynie (FOTO)

Poniedziałek, 19 grudnia 2022 o 16:21, autor: 8
Zakończyła się budowa dróg na os. Leśnym w Górczynie (FOTO)

Dnia 16 grudnia 2022 r. odebrano roboty budowlane w ramach inwestycji pn. Budowa dróg na os. Leśnym w Górczynie. Inwestycja była realizowana na podstawie umowy zawartej w dniu 25 lutego 2022 r. z wykonawcą robót: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „WITEK” z Głogowa.

Całkowity koszt realizacji zadania obejmujący wykonawstwo to kwota 4.055.240,19 zł. Na jego realizację Gmina Szlichtyngowa otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych” w wysokości 3.591.228,17 zł.

Odbioru końcowego dokonała komisja odbiorowa w skład której wchodzili pracownicy urzędu, kierownik budowy oraz inspektor nadzoru inwestorskiego.

W odbiorze uczestniczyła również Burmistrz Miasta i Gminy Jolanta Wielgus, radni Damian Baziuk i Franciszek Kichman oraz sołtys wsi Górczyna Justyna Sówka.

Zakres prac obejmował budowę sześciu dróg na oś Leśnym w Górczynie tj. na ul. Świerkowej, Sosnowej, Morelowej, Wierzbowej, Wiśniowej i Topolowej. Wykonano prace polegające na: budowie chodników, zjazdów do posesji i kanału technologicznego wraz z budową nawierzchni jezdni i systemem odwadniającym ulic. Wprowadzona została także stała organizacja ruchu poprzez zamontowanie oznakowania pionowego oraz wykonanie oznakowania poziomego. Zastosowane zostały także elementy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego takie jak wyniesione przejścia dla pieszych oraz wyniesiony łuk drogi. Nawierzchnię dróg i chodników wykonano z kostki brukowej wibroprasowanej fazowej. Wykonano wzmocnienie skarpy rowu na ul. Wierzbowej oraz utwardzono wylot kanalizacji deszczowej.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Tomasz Kłosowski
19.12.2022 22:19

W Szlichtyngowie można.. W ramach dofinansowania „Polski Ład” zakończono infrastrukturę drogową na osiedlu domków jednorodzinnych. Może warto skorzystać z bazy dobrych praktyk - pytanie do Gminy Wschowa. Nasze osiedla też tak powinny wyglądać.

avatar
~Wiesław
20.12.2022 12:57

Rozumiem, że jak Pan będzie burmistrzem, to wszystkie dofinansowania będą nasze, tak? A teraz, jak burmistrz nie jest z jedynej słusznej partii, to się nie należy. Niestety, ale wygląda to tak, że projekt na drogi na osiedlu Przylesie we Wschowie jest, wniosek o dofinansowanie poszedł, ale kasy nie dostaliśmy. Niech Pan załatwi z kolegami z pisu, to na Pana zagłosujemy. Właśnie ma Pan okazję się wykazać. Nominuję Pana do załatwienia dróg na osiedlu Przylesie we Wschowie! Niechaj te święta będą magiczne i niech kasa z budżetu do nas spłynie! Pokaże Pan, że "Polski NieŁad" nie jest głównie dla swoich? Co Pan Ast na to?

avatar
~Wyboca
21.12.2022 12:49

Niech pan nie mąci. Inwestycje g. Wschowa są o wiele większe od g. Szlichtyngowa. Burmistrz Antkowiak obecnie realizuje projekty na spore miliony i za to mu chwała. Pana "wcięcie" jest tylko mąceniem zamierzeń naszego burmistrza Wschowy . Nie zagłosuję na pana.

avatar
~Jan
23.12.2022 01:05

Fundusze z tego ładu jak się Panu wydaje, bo ludziom wydaje się , że bezładu, są wydawane totalnie bezmyślnie . Dobrze , że większość banków w Polsce należy do kapitału zagranicznego , bo pewnie gdyby było inaczej Polacy musieliby obawiać się o swoje oszczędności , bo wciąż mało i wciąż braki. Te Fundusze , to nic innego tylko nasze podatki, Pana również A podwyżkom końca nie ma . Ta progresja podwyżek i inflacja będzie trwała dopuki nie pozbawią was władzy .Skoro podejmuje się Pan udzielania dobrych rad , to proszę zwrócić uwagę decydentów w Powiecie na marnotrawstwo przy inwestycjach . Np dach Staszica!

avatar
~Wow!!!+
20.12.2022 12:09

A ten swoje !. Ekspert nam się znalazł od likwidowania, a następnie powoływania tego samego posterunku - czy przy tej okazji też był udział tzw. " ..ładu" ?. Czy na dzień dzień dzisiejszy jest coś takiego jak " ład" bez kasy Suwerena ?. Czy już nie dość tej obłudy?.

avatar
~>czy ktoś słyszał, czy ktoś wie?<
20.12.2022 15:44

Co to takiego "Polski ład" ?. Bo co to jest Totalny Kryzys+, Totalna Inflacja +, Totalna Przedświąteczna Drożyzna + to My wiemy Wszyscy tylko jak widać nie kuma o tym "TK" !.

avatar
~>czy ktoś słyszał, czy ktoś wie?<
20.12.2022 15:50

Co to takiego "Polski ład" ?. Bo co to jest Totalny Kryzys+, Totalna Inflacja +, Totalna Przedświąteczna Drożyzna + to My wiemy Wszyscy tylko jak widać nie kuma o tym "TK" !.

avatar
~ekspertyzavelekspert+
20.12.2022 19:38

Jeśli objawił się nam "ekspert" od cenzurowania inwestycji Miast i Gmin powiatu Wschowskiego, to może bez tzw. " przekazu dnia pisu" coś nam napisze w temacie ; - KPO * Krajowym Planie Odbudowy i jego zawirowaniu w Zjednoczonej Prawicy ? oraz co z niego wynika, t,j. - o Ozusowaniu umów cywilnoprawnych / mają podlegać składkom na ubezpieczenia społeczne , emerytalne, rentowe, wypadkowe, chorobowe? ?, - wydłużanie aktywności zawodowej seniorów / Zerowy PIT dla osób pracujących po osiągnieciu wieku emerytalnego/ ? , - Praca zdalna i elastyczne zatrudnianie - wpisane do Kodeksu Pracy ?, - Zmiany w funkcjonowaniu Urzędów Pracy, zatrudnianie cudzoziemców w IIIRP i zawieranie umów ?, - jednolita umowa o pracę - etat, zlecenie ?. !. A może w temacie jako emeryt mundurowy, na którym powinien się znać , a mianowicie co jest nie tak z wybuchem w KGP?> <

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl