TworzymyGłos Regionu

reklama

Zakończenie roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana we Wschowie (VIDEO)

Piątek, 23 czerwca 2023 o 12:55, aktualizacja Piątek, 23 czerwca 2023 o 13:16, autor: 3
Zakończenie roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana we Wschowie (VIDEO)

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana we Wschowie usłyszeli szkolny dzwonek po raz ostatni przed wakacjami. Dziś (23 czerwca) na dziedzińcu szkoły odbył się uroczysty apel, podczas którego młodzież otrzymała świadectwa.

Najszczęśliwszy dzień roku szkolnego

Jak mówiła dyrektor Agata Karolczyk-Kozyra, dla uczniów, ale także nauczycieli, najbliższy piątek po 20 czerwca to najszczęśliwszy dzień roku szkolnego. W końcu rozpoczynają się upragnione wakacje, czas odpoczynku po intensywnej pracy.

Z tej okazji na dziedzińcu szkoły odbyła się uroczystość, w której udział wzięli nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również rodzice i przedstawiciele organu prowadzącego - pan Waldemar Starosta, Wicestarosta Wschowski, oraz pani Aneta Wolak-Bielecka, Główna Księgowa ds. edukacji.

Promocje do następnej klasy i egzaminy sierpniowe

Jak wynika z tegorocznej klasyfikacji, 266 uczniów otrzymało promocję do następnej klasy. Dyrektor szkoły zaznaczyła, że mimo niepowodzeń niektórych uczniów, cała szkoła wierzy w ich sukcesy w nadchodzących sierpniowych egzaminach.

Podsumowanie roku szkolnego i ocena sytuacji

Kończący się rok szkolny był, jak podkreśliła dyrektor Agata Karolczyk-Kozyra, powrotem do normalności. Uczniowie uczestniczyli w licznych wycieczkach turystycznych i krajoznawczych, a ich zaangażowanie przynosiło chlubę szkole, rodzicom i nauczycielom. Dyrektor wyraziła jednak troskę o niską frekwencję i punktualność uczniów, prosząc o jej poprawę w przyszłym roku szkolnym.

Najlepsi licealiści i wyróżnieni nauczycieli

W tym roku świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 83 licealistów. Najwyższą średnią ocen może pochwalić się uczennica klasy pierwszej, Roksana Ganowska, której średnia ocen wyniosła 5.81. Oprócz niej, świadectwa z paskiem otrzymali wszyscy uczniowie, których średnia ocen wyniosła 4,75 lub więcej. Wyróżnieni zostali także ci uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w poszczególnych klasach.

Uhonorowano także trójkę nauczycieli, panią Barbarę Mencel, pana Janusza Kolana oraz pana Krzysztofa Grabkę, za rozwijanie wśród uczniów zainteresowania przedmiotami ścisłymi.

Inicjatywy i stypendia dla wybitnych uczniów

Zakończenie roku szkolnego było okazją do wręczenia stypendiów za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe, które są tradycją szkoły od 2005 roku. Wicestarosta Wschowski, pan Waldemar Starosta, wręczył stypendia 51 uczniom, życząc im udanych i bezpiecznych wakacji.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
25.06.2023 10:38

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy zdobyli wysokie wyniki w nauce, a także kadrze nauczycielskiej, bo dzięki niej oraz Pani Dyrektor szkoła jest na wysokim poziomie.

avatar
~Hi....
25.06.2023 12:32

A czego tu gratulować i w imię czego te wszystkie pompy o zakończeniu roku szkolnego ??. Normalna kolej losu wszystkich ludzi czy to młodych czy to starych coś się kończy coś się zaczyna -- a tu od razu takie cyrki z tym zakończeniem roku szkolnego !!!!. Nie macie co robic ???.

avatar
~Patryk Julian
27.06.2023 16:25

"A kto to przyszedł? Pan maruda, niszczyciel dobrej zabawy, uśmiechów dzieci." Dla setek osób w regionie jest to ważny dzień i zamiast się cieszyć czyimś szczęściem, to narzekasz. Taka kolej losu, owszem. Jednak, czy zwalnia nas to z zachowania absolutnej podstawy funkcjonowania w mikrospołeczeństwie, czyli z empatii? Trochę więcej entuzjazmu, mniej zgorzkniałości ;)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl