TworzymyGłos Regionu

Zakończenie prac związanych z przebudową przejść dla pieszych (ZDJĘCIA)

Czwartek, 09 czerwca 2022 o 10:44, autor: 6 986
Zakończenie prac związanych z przebudową przejść dla pieszych (ZDJĘCIA)

Zakończono prace przebudowy przejść dla pieszych na drogach powiatowych przy ul. Konradowskiej
i ul. Kościuszki. Inwestycje zrealizowane z inicjatywy Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Pani Danuty Płończak mają na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz uczniów i pracowników pobliskich szkół. Zadania przeprowadzono dzięki środkom pozyskanym w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości blisko 100.000 zł – informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

W ramach nowo powstałych przejść dla pieszych podwyższono oraz dokonano wymiany nawierzchni, wykonano nowe, pionowe i poziome oznakowanie, przebudowano chodniki w celu ułatwienia przemieszczania się osób
z niepełnosprawnościami oraz zrealizowano oświetlenie LED zwiększające bezpieczeństwo i komfort pieszych.

Mieszkańcy pozytywnie oceniają zrealizowany projekt: „Podwyższona jezdnia widocznie wpływa na prędkość pojazdów zbliżających się do przejścia” – informuje mieszkaniec ulicy Kościuszki.

Całkowity koszt przebudowy przejść to blisko 160.000 zł. Wykonawcą inwestycji była firma AS Adam Szewczuk
z Przecławia.

(Wschowa.info)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Zen
09.06.2022 12:50

Niby bezpieczeństwo nie ma wartości i każde pieniądze poniesione są uzasadnione ale jednak.... 80000 zł za szt. to kwota nieprawdopodobna. Tak mała pracę wyceniona aż na 80 tys. wydaje się przesadzona ?

avatar
~do Zen
10.06.2022 15:17

Widać ma Pan słabą wiedzę na temat kosztów infrastruktury drogowej, proszę sprawdzić dla przykładu ile kosztuje jeden znak drogowy.

avatar
~ciekawe
10.06.2022 10:21

Inwestycja realizowana przez Powiat, 2 miesiące od zapowiedzi zrobione i temat zamknięty. A teraz dla porównania przejście dla pieszych na ul.Moniuszki. Dwa lata, najpierw trzy briefingi,banery, POhukiwania i co ? Klapa. Przejście dalej nie oddane w pełni do użytku. Czy to nie jest czasem POpis niekompetencji propangandowego ramienia Antkowiaka czyli WIP ?

avatar
~Do cię >ciekawe<
11.06.2022 19:56

POpis to jest z ciebie i twojej fobii !!!!. Zwracam ci uwagę, ile było by takich przyjść i dróg lokalnych jak by Suweren odzyskał te pieniądze, które ten rząd ta ekipa utopiła, bądź sobie przygarnęła w postaci setek tysięcy premii pod hasłem ...." bo nam się to po prostu należało ...." itd., > UTOPIŁA !!!!, na aferach maseczkowych, respiratorów, wybudowanej i rozebranej elektrowni, PCK, wszelkich KAR za Turów, za brak przestrzegania praworządności itd. ....... Pytanie do cię ; - czy wiesz ile kosztuje obecna propaganda pisu w produkowanie tych TEKTUROWYCH CZEKÓW co to jeżdżą za nasze pieniądze po gminach i powiatach w Kraju i je wręczają jak dzieci w przedszkolu papierowe pieniądze ??????.

avatar
~do - "do Zen"
11.06.2022 11:53

"Glapinflacja" rzeczywiście pozmieniała wszystkie wartości. Jeszcze moment o chleb i benzyna będzie po 10 .

avatar
~DO ( -do-"doZen" )
11.06.2022 20:01

Pamiętacie państwo jak posłowie pisu latali po Sejmie z kanistrami i straszyli Tuskiem, iż polityka PO doprowadzi do podwyżki paliwa z 5 na 6 złotych za 1 litr !!!!!!. Pamiętacie jak Polski Naród wyszedł w proteście jak komuna podwyższyła cenę za chleb o 40 gr ?????. A co teraz jest z naszym społeczeństwem jak mamy TOTALNA INFLACJE PIS PLUS!!!!, TOTALNE PODWYŻKI ŻYWNOŚCI 0d 100 do 350% ???, Paliwo za dzień po 10 złotych za litr pis plus Obajtek !!!!!!!!,. Co teraz z tym społeczeństwem ?????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl