TworzymyGłos Regionu

reklama

Zajrzeliśmy na Jarmark Bożonarodzeniowy we Wschowie (FOTO)

Niedziela, 18 grudnia 2022 o 12:02, aktualizacja Niedziela, 18 grudnia 2022 o 12:42, autor: 0
Zajrzeliśmy na Jarmark Bożonarodzeniowy we Wschowie (FOTO)

Na wschowskim Rynku zrobiło się świątecznie. Aż do 17:00 potrwa Wigilia Miejska połączona z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Atrakcji nie brakuje!

Stoiska otwarte zostały się już o godz. 11.00. Na Rynku można zakupić wiele produktów i świątecznych dekoracji. Coś dla siebie znajdą również dzieci, o godz. 12:00 rozpoczęły się animacje prowadzone przez „Zdrowie w Głowie”. O oprawę muzyczną dba Kwintet Grupa B(l)acha.

O godzinie 15.00 harcerze z Hufca ZHP Wschowa przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju, które od ponad 30 lat wędruje z Groty Narodzenia do domów w całej Europie.

Wydarzenie będzie również okazją do pomocy innym. Stowarzyszenie Bis, przez cały czas trwania Jarmarku, zbiera datki na pomoc poszkodowanym w wojnie w Ukrainie. Po godz. 15:00 nastąpi przekazanie sprzętu dla strażaków - ochotników oraz karmy dla psów i kotów, którymi zajmuje się Drużyna Bezdomniaków.

Na godz. 15:30 zaplanowane zostało wigilijne spotkanie z burmistrzem Konradem Antkowiakiem. Mieszkańcy będą mieli okazję podzielić się opłatkiem i zjeść tradycyjny barszcz z uszkami.

Foto: CKiR

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl