TworzymyGłos Regionu

Zajęcia dla dzieci

- Szlichtyngowska Biblioteka Publiczna tętni życiem

Piątek, 14 lutego 2020 o 11:29, autor: 0 1460
Zajęcia dla dzieci

W okresie ferii Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowie przygotowała dla dzieci zajęcia, które odbywały się w każdy poniedziałek, środę i piątek.

Na pierwsze spotkanie pt. Bądź bezpieczny, bądź ostrożny została zaproszona sierżant sztabowa Wioleta Dąbska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie oraz nasz dzielnicowy młodszy aspirant Marek Łaszczyński. Podczas spotkania mowa była o bezpieczeństwie w domu, ale także podczas zabaw, które organizowane są w trakcie ferii.  

Kolejny dzień  to warsztaty plastyczne,  które rozpoczęto od przeczytania bajki  pt. Biała Królowa Małgorzaty Strzałkowskiej, gdzie główna bohaterka szukała dla siebie przyjaciela, którym okazał się bałwanek, lubiący tak samo zimę, jak królowa.  Następnie dzieci wykonały ilustracje do usłyszanej historii. Skąd się wzięły książki - to już kolejne zajęcia, w trakcie których dzieci miały okazję poznać historię książki od powstania pisma obrazkowego po dzisiejszą formę. Nauczyły się również pozyskiwać papier czerpany, natomiast młodsze dzieci uczyły się postarzać papier.

Następny tydzień to doświadczenia, w trakcie których dzieci miały okazję sprawdzić co może pływać a co tonąć w wodzie i dlaczego, jak zrobić tęczę z cukierków, dlaczego ziemniak w wodzie słonej nie tonie, jak napompować balon bez pomocy własnych płuc itp.

Podczas przedostatnich już zajęć dzieci tworzyły własne maski karnawałowe z wykorzystaniem piór, cekinów i brokatu. Każda z nich była oryginalna i jedyna w swoim rodzaju.  Ostatnie spotkanie to czas podsumowań. Dzieci rozmawiały o tym, co robiły w trakcie ferii oraz które zajęcia najbardziej im się podobały i dlaczego. Cały cykl spotkań zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem oraz  taneczną zabawą.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl