Zabrakło koszykarskiej mądrości

Sobota, 11 stycznia 2014 o 22:45, autor: 1

Kamil Łukanus 19, Jakub Chałupka 15, Mariusz Zgrzebnicki 3, Wojciech Gliński i Jacek Krówczyński po 2, Daniel Jaskółka

Koszykarze Wschowsko Sławskiego Towarzystwa Koszykówki przegrali na własnym parkiecie ze Spartakusem Jelenia Góra 68:98. Pierwsza połowa zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 38:34 i nic nie zapowiadało takiej klęski W pierwszej kwarcie mecz był bardzo wyrównany. 3 minuty przed końcem goście prowadzili trzema oczkami, ale w ostatniej sekundzie rzutem za 3 punkty wyrównał Paweł Jaworski. Ta odsłona zakończyła się wynikiem 24:24. W drugiej kwarcie to gospodarze lepiej prezentowali się na boisku, częściej trafiali do kosza i wygrali 14:10. Po przerwie Spartakus udowodnił, kto na tę chwilę lepiej potrafi grać w koszykówkę. Goście przeważali doświadczeniem, ale też warunkami fizycznymi. Nasi zawodnicy nie potrafili przebić się przez wysokich rywali pod kosz i oddawali rzuty z trudnych pozycji. Najczęściej nie trafiali, a goście wyprowadzali kontry i zdobywali łatwe punkty. Przewaga rosła. 3 kwarta zakończyła się wynikiem 29:11 dla Spartakusa. W czwartej odsłonie obraz gry się nie zmienił i Spartakus jeszcze powiększyli przewagę zwyciężając 35:19. - Zabrakło nam koszykarskiej mądrości i zimnej krwi - mówił po meczu grający trener WSTK Paweł Jaworski. - Za szybko rzucaliśmy do kosza i nie trafialiśmy. Szkoda, bo przegraliśmy z najgroźniejszym rywalem w walce o baraże. Nie składamy jednak broni. Terminarz ułożył się tak, że mamy teraz łatwiejszych rywali od Spartakusa i jeszcze spore szanse na awans. Punkty dla WSTK zdobywali: Paweł Jaworski 26, 1. (mij) [nggallery id=1245]