TworzymyGłos Regionu

reklama

Zabezpieczyli urządzenia do kłusowania

Środa, 30 marca 2011 o 13:01, autor: 0
Zabezpieczyli urządzenia do kłusowania

33-letni mieszkaniec z gminy Sława, w dniu wczorajszym, został zatrzymany i usłyszał zarzuty m.in. posiadania urządzeń, służących do kłusownictwa. Teraz grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sławie wczoraj /29.03.br / podczas realizacji sprawy kłusownictwa, w okolicy miejscowości Ciosaniec, zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Sława, który, jak wynika z przesłuchań świadków, mógł dopuścić się kłusownictwa w okolicznych lasach. Podczas przeszukania jego posesji policjanci zabezpieczyli łapice i pułapki własnej konstrukcji, wymyślone przez mężczyznę, których posiadanie jest zabronione. Jak wyjaśnił podejrzany, używał ich m.in. do uśmiercania drapieżników, które próbowały dostać się do jego gołębnika. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania urządzeń do kłusownictwa oraz wywierania wpływu na czynności funkcjonariuszy straży leśnej. Podczas wizyty podejrzany  poszczuł funkcjonariuszy psami. W trakcie przesłuchania przez policję, podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów, a funkcjonariusze w trakcie prowadzonego dochodzenia, sprawdzają czy mężczyzna nie popełnił innych przestępstw z ustawy „o prawie łowieckim” i „ochronie zwierząt” Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl