TworzymyGłos Regionu

Zabawy z tabletami w bibliotece

Poniedziałek, 16 maja 2016 o 16:59, autor: 0
Zabawy z tabletami w bibliotece

Tegoroczny Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej we Wschowie obfitował w różnorodne atrakcje. 11 maja 2016 r. odwiedziła nas Pani Magdalena Skrzypczak z biblioteki w Ciosańcu – filii Biblioteki Publicznej w Sławie. Dzięki niej uczestnicy zajęć mieli możliwość  poznać fascynujący świat kosmosu oraz  dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat przestrzeni pozaziemskiej.

Wszystko to w sposób bardzo nowoczesny – za pomocą tabletów wyposażonych w różnorodne aplikacje. Najpierw Pani Magdalena zadała dzieciom zagadkę – zapytała czy wiedzą czym jest NASA. Wspólnymi siłami uczestnicy rozszyfrowali ten skrót. Następnie wszyscy posłuchali dźwięków dochodzących z kosmosu. Jakie było zaskoczenie niektórych uczestników, gdy okazało się, że wcale cicho tam nie jest!  W końcu przyszedł czas na główny punkt programu. Prowadząca rozdała dzieciom tablety i zaczęła się zabawa.  Oglądano trójwymiarowe sprzęty kosmiczne, poruszano nimi, wysuwano maszty, przeglądano krótkie informacje o pojazdach. Na twarzach dzieci co chwilę pojawiały się wyrazy zachwytu. Największą frajdę uczestnikom sprawiało kierowanie marsjańskim łazikiem Voyager w aplikacji Spacecraft 3D. Powstało wiele interesujących zdjęć przedstawiających sondę w różnych sytuacjach – m.in. goniącą jednego z chłopców, wspinającą się po drzwiach windy lub przelatującą nad parkingiem obok biblioteki. Po prezentacji wszystkich dzieł młodzi odkrywcy spisali jeszcze wiadomości, które chcieliby przekazać pozaziemskim cywilizacjom, gdyby kiedyś odwiedziły one naszą planetę. Nie zabrakło również „kosmicznego” grupowego zdjęcia, które uwieczniło ten wspólnie spędzony czas. Wszyscy wyrazili także nadzieję, że Pani Magda odwiedzi nas raz jeszcze i pokaże inne cuda, które kryją się w tabletach, bo jak się okazało, można wykorzystywać je w ciekawszy sposób niż tylko do gier komputerowych. Fotorelacja z zajęć dostępna jest na facebooku wschowskiej biblioteki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl