TworzymyGłos Regionu

reklama

Zaatakował kobietę w parku i ukradł jej 10 tysięcy złotych.

Policjanci szybko zatrzymali podejrzanego mężczyznę

Wtorek, 20 września 2022 o 09:28, aktualizacja Wtorek, 20 września 2022 o 09:36, autor: 4
Zaatakował kobietę w parku i ukradł jej 10 tysięcy złotych.

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 30-letni mieszkaniec powiatu pilskiego, który 15 września bieżącego roku w jednym z parków miejskich we Wschowie zaatakował kobietę. Mężczyzna próbował wyrwać jej torebkę. Doszło do szamotaniny, w wyniku której kobieta straciła wszystkie oszczędności w kwocie ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyzna chwilę po zgłoszeniu został zatrzymany przez wschowskich policjantów. W piątek (16 września) Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

Do Komendy Powiatowej Policji we Wschowie (15 września) zgłosiła się 57-letnia mieszkanka Wschowy. Kobieta oświadczyła, że została zaatakowana w parku miejskim. Z relacji zgłaszającej wynikało, że napastnik chciał wyrwać jej torebkę. Mężczyzna użył wobec pokrzywdzonej siły fizycznej. Doszło do szamotaniny. Napastnik wyciągnął z torebki portfel i zabrał pieniądze w kwocie ponad 10 tysięcy złotych, następnie uciekł w nieznanym kierunku. Zaangażowani w sprawę wschowscy policjanci po kilku minutach w okolicach centrum zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Pieniądze w kwocie 9 tysięcy złotych policjantom udało się odzyskać. 30-latek usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej i kradzieży rozbójniczej. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że był on w przeszłości karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał w warunkach recydywy. 

Na wniosek Prokuratury Rejonowej we Wschowie sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska
Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~praworządny
20.09.2022 11:02

Recydywę powinno się przykładnie ukarać.

avatar
~As
20.09.2022 13:07

Bandyto nie we Wschowie te numery, żenująca zwykła c(...)!

avatar
~Brawo
20.09.2022 16:18

Brawo dla policji!

avatar
~Gekon
20.09.2022 22:25

Prawdziwy mężczyzna. Wytatuowany, teutoński heros. Syn, mąż, kochanek... Przedstawiciel XXI w równouprawnienia. Prawdziwy Europejczyk od 1989r.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl