TworzymyGłos Regionu

Za nami świąteczna kolejka piłkarska

Czwartek, 12 listopada 2015 o 12:55, autor: 0 1857
Za nami świąteczna kolejka piłkarska

Za nami świąteczne kolejki w A-klasie i IV Lidzie Lubuskiej. Spośród drużyn z naszego powiatu są zarówno takie, które mają powody do świętowania związanego nie tylko ze Świętem Niepodległości, jak i te którym dobry nastrój mógł być związany tylko z rocznicą odzyskania przez Polskę wolności.

Najbardziej zadowolona po ostatniej kolejce A-klasy może być Korona Wschowa. W meczu, który najbardziej interesował mieszkańców powiatu, zwyciężyła z Dębem II Przybyszów 1:0. Zwycięstwo przypieczętowało tytuł mistrza jesieni, choć Korona ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie. Już w sobotę zmierzy się kolejnym derbowym pojedynku z MKS Orłem Szlichtyngowa. Zespół ze Szlichtyngowej w środę pauzował i jak się okazało najwięcej na tym stracił. Swoje mecze wygrały, znajdujące się w tabeli bezpośrednio za MKS-em, Piast Parkovia i Trzebiechów oraz Błękitni Lubięcin, przez co Orzeł spadł na 5 miejsce. Jeżeli zawodnicy ze Szlichtyngowej myślą o powrocie przed zimową przerwą na podium muszą w sobotę wygrać. W ostatnim ligowym meczu przed zimą zwycięstwo i to bardzo okazałe odniosła Avia Siedlnica. Wygrała aż 7:1 z Zorzą Nowe Żabno i przeskoczyła ten zespół w tabeli, choć być może nie na długo bo drużyna z Nowego Żabna ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania. Mamy nadzieję, że ostatni mecz będzie optymistyczną prognozą przed rundą wiosenną i Avia zacznie wygrywać oraz walczyć w każdym spotkaniu o punkty. W weekend prócz Korony mierzącej się Orłem o ligowe punkty, właśnie w Nowym Żabnie, grać będzie Dąb II Przybyszów. W Święto Niepodległości grano również w IV Lidze Lubuskiej, gdzie Dąb Sława Balcerzak i Spółka mierzył się z Zapem Syreną Zbąszynek. Niestety drużyna z naszego powiatu zgubiła punkty, remisując 1:1. Spowodowało to spadek w ligowej tabeli na 4 miejsce. Jeżeli w ostatniej, 15 kolejce, Dąb nie przegra swojego meczu z Odrą Bytom Odrzański to na tym miejscu zakończy zmagania w rundzie jesiennej. Zdjęcia z meczu Korony Wschowa z Dębem II Przybyszów. (olek/photo:Martyna)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl