Za mali na Hawajskie Koszule

Sobota, 24 listopada 2012 o 21:36, autor: 4

Wschowsko Sławskie Towarzystwo Koszykówki odniosło kolejną porażkę w rozgrywkach 2 ligi. Nasi koszykarze od 2 kwarty meczu z Hawajskimi Koszulami Żory prezentowali się bardzo słabo, nie mając pomysłu na to jak przeprowadzić skuteczną akcję pod koszem rywala.

Nic nie wskazywało na to, że WSTK odniesie kolejną klęskę. Do Wschowy przyjechał jeden z najsłabszych teoretycznie zespołów. Pierwsza kwarta tylko potwierdzała, że koszykarzy ze Wschowy i Sławy stać na odniesienie zwycięstwa. Po 5 minutach gry na tablicy wyników było 11:10 dla gospodarzy, a po 10 gospodarze prowadzili 25:20. Już na początku drugiej odsłony na boisku lepiej prezentowali się goście. Po 5 minutach gry zespół ze Śląska doprowadził do remisu. Później było już tylko gorzej. Do końca tej kwarty rywal zdobył 15 punktów, WSTK tylko 3. – Trudno powiedzieć co się stało – mówił po meczu Adam Chodkiewicz, najskuteczniejszy w tym sezonie zawodnik naszej drużyny. - Do stanu 30:30 jakoś się trzymaliśmy. Nie potrafiliśmy jednak utrzymać pełnej koncentracji. Zaczęliśmy gubić piłki, oddawać niepotrzebne rzuty. Rywal nam odskoczył, a potem trudno było go gonić.   Drużyny schodziły do szatni przy wyniku 45:33 dla przyjezdnych. Po przerwie wydawało się, że nasz zespół będzie w stanie odrobić straty. Dzięki ambitnej grze w obronie udało się trochę zniwelować straty. Niestety zawodziła skuteczność. Pod koniec 3 kwarty inicjatywę znowu przejęli goście, wygrywając tą odsłonę 11:15 i zwiększając przewagę do 16 punktów. 4 kwarta zakończyła się minimalnym zwycięstwem zespołu z Żor (20:19). Tym samym koście w całym meczu pokonali WSTK 80:63. – Na pewno jest to bardzo trudny moment dla drużyny. Przegraliśmy 7 meczów z rzędu. Mamy jednak jeszcze wiele spotkań przed sobą i wierze, że zaczniemy wygrywać, przynajmniej z rywalami z dolnej części tabeli – podsumował Adam Chodkiewicz. Punkty dla WSTK zdobywali: Adam Chodkiewicz 16, Paweł Jaworski 14, Wojciech Rzeszowski 11, Jędrzej Kowalski 9, Krzysztof Kaptur 4, Karol Tyborowski i Marcin Rzeszowski po 2 i Przemysław Matuszewski 1. Zapraszamy do relacji wideo z wywiadem z Adamem Chodkiewiczem i galerii zdjęć. [nggallery id=535]