TworzymyGłos Regionu

reklama

Z seniorami o bezpieczeństwie

Poniedziałek, 26 września 2022 o 13:06, autor: 0
Z seniorami o bezpieczeństwie

Wschowscy i sławscy dzielnicowi dbając o bezpieczne i spokojne życie osób starszych odwiedzają seniorów przy każdej możliwej okazji. Dzielnicowi za każdym razem zwracają im uwagę na zagrożenia, które czyhają na nich, można rzec na każdym kroku czy to w realu, czy też w sieci. Każde tego typu spotkanie jest świetną okazją do wymiany spostrzeżeń oraz zasygnalizowanie spraw, które mogą doskwierać naszym seniorom. Mundurowi przypominają o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przekazują swoje wizytówki w ramach działań „Dzielnicowy bliżej nas”.

Bezpieczeństwo osób starszych to jeden z filarów policyjnej pracy. Jak ważna jest edukacja tej właśnie grupy społecznej nikogo nie trzeba o tym przekonywać. To właśnie na seniorach starają się bazować oszuści, którzy wykorzystują ich łatwowierność i naiwność, pozbawiając oszczędności całego życia.

W ostatnim czasie dzielnicowi ze Wschowy i Sławy uczestniczyli w spotkaniach z osobami starszymi.
Omówiono zagadnienia mające związek z cyberprzestępczością. Przedstawiono nowe metody jakimi posługują się oszuści. Przybliżono założenia programu „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności”.

Każdy z dzielnicowych mógł wysłuchać mieszkańców swojego rejonu służbowego. W ramach działań „Dzielnicowy bliżej nas” uczestnicy otrzymali wizytówki z numerami bezpośredniego kontaktu.

Dzielnicowi omówili również zasady działania i możliwości zgłaszania zagrożeń przy pomocy narzędzia internetowego jaki jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

nadkom. Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl