TworzymyGłos Regionu

reklama

Z młodzieżą o uzależnieniach i hejcie, z seniorami o bezpieczeństwie

Wtorek, 18 kwietnia 2023 o 15:51, aktualizacja Wtorek, 18 kwietnia 2023 o 16:12, autor: 1
Z młodzieżą o uzależnieniach i hejcie, z seniorami o bezpieczeństwie

W Sławie i Wschowie odbyły się spotkania edukacyjne, których celem było zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń wynikających z nadużywania substancji psychoaktywnych oraz cyberzagrożeń. Z młodzieżą i seniorami rozmawiali policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

17 kwietnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie poruszono kwestie związane z zagrożeniami płynącymi z eksperymentowania ze środkami odurzającymi oraz mowie nienawiści w internecie. Blok tematyczny na temat uzależnień poprowadził specjalista z Wydziału Kryminalnego wschowskiej policji, który przedstawił niebezpieczeństwa związane z zażywaniem substancji niewiadomego pochodzenia. Sierżant sztabowy Łukasz Pieprzyk omówił zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu, w tym cyberprzemoc i hejt. Na zakończenie spotkania podkomisarz Tomasz Kłak zachęcał młodzież do wstąpienia w szeregi lubuskiej policji.

Dzień później, 18 kwietnia, odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa seniorów z gminy Wschowa. Spotkanie zorganizowano w Dziennym Domu Seniora + we Wschowie, gdzie poruszono kwestie związane z bezpieczeństwem w sieci. Seniorzy obejrzeli spoty, w których osoby starsze padły ofiarą oszustw, aby kierować się zasadami ograniczonego zaufania w kontakcie z nieznajomymi. Dyskutowano również o metodach stosowanych przez oszustów, aby pozbawić osoby starsze oszczędności całego ich życia. Dzielnicowy rejonu IV - sierżant sztabowy Bartosz Głuch zaprezentował narzędzie internetowe jakim jest "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa".

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~wlasnietak
18.04.2023 20:24

takie spotkania to powinny być w szkołach

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl