TworzymyGłos Regionu

reklama

XLIV Sesja Rady Powiatu Wschowskiego

Poniedziałek, 02 października 2023 o 10:22, autor: 0
XLIV Sesja Rady Powiatu Wschowskiego

29 września 2023 roku odbyła się XLIV sesja Rady Powiatu Wschowskiego. Spotkanie miało miejsce w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Wschowie.

Podsumowanie Sesji

Radni wysłuchali sprawozdania z prac Zarządu Powiatu Wschowskiego, przedstawionego przez Starostę Wschowskiego, Andrzeja Bielawskiego. Dodatkowo, Naczelnik Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Zielonej Górze, Pan Przemysław Susek, przedstawił informacje dotyczące jakości powietrza w Powiecie Wschowskim.

Kluczowe Uchwały

Podczas sesji radni podjęli szereg uchwał, które dotyczyły różnych aspektów zarządzania powiatem oraz kwestii środowiskowych, finansowych i prawnych. Poniżej przedstawiamy listę kluczowych uchwał:

1. Ochrona Środowiska

  • Przyjęcie Raportu z realizacji Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Wschowskiego na lata 2021-2022.

2. Zmiana Uchwały o Funduszach

  • Zmiana uchwały nr XXXIX/259/2023 z dnia 27 lutego 2023 r. dotyczącej określenia zadań i wysokości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na 2023 rok.

3. Kwestie Najmu

  • Zgoda na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu przez jednostkę organizacyjną.

4. Drogi Powiatowe

  • Pozbawienie kategorii drogi powiatowej 1003F położonej w obrębie Łęgoń w jednostce ewidencyjnej Wschowa.

5. Reparacje i Odszkodowania

  • Uchwała w sprawie reparacji, odszkodowań i zadośćuczynienia z tytułu strat, jakie Polska poniosła z powodu napaści Niemiec oraz późniejszej okupacji.

6. Dotacje na Prace Konserwatorskie i Restauratorskie

  • Udzielenie dotacji dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie oraz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Serbach na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach, które nie stanowią własności Powiatu Wschowskiego.
  • Dotacja dla Domu Zakonnego we Wschowie Prowincji św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych – Franciszkanów w Polsce na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku, który nie stanowi własności Powiatu Wschowskiego.

7. Prognoza Finansowa i Budżet

  • Zmiana Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Wschowskiego na lata 2023 – 2034.
  • Zmiana uchwały budżetowej Powiatu Wschowskiego na rok 2023.

8. Emisja Obligacji

  • Zmiana uchwały nr XXVI/157/2018 z dnia 28 lutego 2018 roku w sprawie: emisji obligacji oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu.

Zapis wideo z sesji Rady Powiatu Wschowskiego TUTAJ.


Źródło/foto: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl