TworzymyGłos Regionu

X Wschowski Kongres Kobiet (RELACJA)

Sobota, 17 września 2022 o 12:15, aktualizacja Niedziela, 18 września 2022 o 08:56, autor: 16 2361
X Wschowski Kongres Kobiet (RELACJA)

W sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji odbył się jubileuszowy 10. Wschowski Kongres Kobiet pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak. Gościem specjalnym wydarzenia była sędzia Anna Maria Wesołowska. Nie brakowało uśmiechu i serdeczności, w myśl hasła Kongresu - „Życie jest zbyt krótkie, by się nim nie cieszyć”.

Zgromadzoną publiczność przywitały przedstawicielki Rady Programowej – Urszula Chudak oraz Hanna Knaflewska-Walkowiak. Wśród gości znaleźli się m.in.: Magdalena Balak-Hryńkiewicz - reprezentantka Marszałka Województwa Lubuskiego, Konrad Antkowiak - Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Małgorzata Paluch-Słowińska - Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego, Adela Jankowska - Mistrzyni Świata w szybownictwie oraz Piotr Kokorniak i Daniel Kmieciak - dyrektorzy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Do Wschowy zjechały się również grupy pań z Gorzowa Wielkopolskiego, Kargowej, Nowej Soli, Żar, Leszna i Sławy.

Wydarzenie rozpoczęło odegraniem hejnału Wschowy, wcześniej przechodnie mogli usłyszeć koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Maestoso. Po części oficjalnej przyszedł czas na występy prelegentek, recital i poczęstunek. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa fotograficzna portretów 20 lubuskich winiarek.

Harmonogram wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

avatar

avatar
~Emeryt
17.09.2022 14:35

Proste pytanie i proszę o prostą odpowiedź: - Sorry czy to jest Kongres Klubu Seniorek i UTW czy Kongres Kobiet tak w ogóle ????, bowiem prawie zero udziału Pań - Mieszkanek Wschowy i Powiatu w młodszym i średnim wieku !-????.

avatar
~do kom.powyżej
17.09.2022 16:52

Jak to nie wiesz? Lansowaniem sie tych dwóch pań -emerytek w głównej mierze, którym się wydaje, że tak wiele "dobrego" robią dla kobiet.

avatar
~DOdo..."do kom.powyżej"
17.09.2022 17:28

Co z Paniami co to pisze Pan "Emeryt", czyli w MŁODYM i ŚREDNIM WIEKU naszego miasta ???, czego nie uczestniczą i tym samym nie uwiarygadniają tego tzw. X Kongresu Kobiet ?. Czyżby UTW był jedynym uczestnikiem reprezentującym Wszystkie Panie od 18 do max lat Nasze Panie zw Wschowy ????????.

avatar
~Studentka UTW
17.09.2022 18:45

Żałosne!

avatar
~Żałosne !
18.09.2022 08:05

Żałosne - BO -BO....???. Pani Studentko UTW!.

avatar
~Studentka UTW
18.09.2022 09:34

Żałosny jest wpis emeryta.

avatar
~FWS
18.09.2022 08:45

Busie nie mająco robić i sie umawiają na kawkę i wmawiają sobie, że "coś robią". Ten zlot nie ma zadnego sensu, żadne konkretne problemy nie są poruszane a juz nawet nie mówię, żeby coś sensownego z tego wynikało... parodia.

avatar
~DO>FWS<
18.09.2022 12:17

Tak normalnie i wprost ; - kto to finansuje ???. Przecież panie emerytki, panie seniorki i tzw. panie "studentki" UTW mają na naszym terenie wiele innych tego typu imprez, miejsc spotkań - jak np. DDP, a tu jeszcze na dokładkę coś takiego jak Kongres Kobiet Wschowskich !. A co z paniami w wieku od 18 roku życia do etapu emerytalnego ???. Co taka Wschowa i Powiat Wschowski ma do zaoferowania tym PANIĄ ?????.

avatar
~Ewa
18.09.2022 11:19

Kongres super sędzia Wesolowska uświadomila kobietom wiele problemów na co dzień niezauwazalnych dziękuję za możliwość uczestnictwa

avatar
~Ela
18.09.2022 14:59

Gratuluje dla pań organizatorek poziom bardzo wysoki wykłady merytoryczne a reciital przepiekny

avatar
~Urszula Chudak
18.09.2022 19:17

Powiem nieskromnie - było dokładnie tak, jak opisały to Panie Ewa i Ela. Przez 10 lat przyzwyczaiłyśmy się do tego, że jest sporo negatywnych wpisów. Domyślam się, że pochodzących od osób, które nie uczestniczyły w wydarzeniu. Temu kto był [wiem to z bezpośrednich rozmów] ręka by nie drgnęła, by tak hejtować. Co roku tłumaczę się, skąd na to pochodzą środki - od sponsorów. Szukamy ich z Hanią długo, ale bardzo skutecznie. Jak ciekawscy chcą konkretów, proponuję przyjść na Kongres i posłuchać komu dziękujemy. Zaproszenie do udziału kierujemy do wszystkich pań, przychodzą te, które mają taką potrzebę oraz wiedzą, że warto. Przyjeżdżają z coraz odleglejszych miast. I na koniec - co drugi komentator ma z tym lansowaniem? Nigdzie się nie wybieram; więc i ono nie jest mi potrzebne. Mam nadzieję, że wszystkie wątpliwości wyjaśniłam i do zobaczenia za rok - tak jak Panie o to prosiłyście!

avatar
~ad vocem
18.09.2022 19:20

Dziękuję niniejszemu portalowi za zapowiedzi kongresowe oraz rzetelny przekaż - wszystko non profit. Urszula Chudak.

avatar
~Gekon
20.09.2022 22:34

Pani Urszulo, gratuluję, ad vocem do własnej wypowiedzi! Prawdziwe mistrzostwo!

avatar
~Kobieta
19.09.2022 11:04

Gratulacje dla Pani Uli i Pani Hani. Kongres Kobiet pięknie przygotowany i tak jest od 10 lat. Jest mi miło, że mogłam tam być. Byli ciekawi i mądrzy ludzie, którzy przekazali nam tematy, które zapamiętamy.

avatar
~do kobiety
19.09.2022 11:31

i taki komentarz ma sens, po prostu pani była i wie jak było. Doskonale sprawdza się przysłowie, że obecni nie mają racji. Ja też w sobotę byłam i uważam że było super!!!

avatar
~Urszula Chudak
21.09.2022 11:45

Panie Gekon - nie jest to mistrzostwo świata, a "w uzupełnieniu". I w tym celu umieściłam swoją drugą wypowiedź. Można ją stosować w uzupełnieniu do czyichś słów, ale można też i do własnych. Zdarza mi się wypowiadać publicznie, więc te rzeczy muszę znać. Niespecjalnie wyszło z tym mistrzostwem, ale nam z Kongresem Kobiet - już tak!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl