Wywiad: Jak nie stracić głowy w sieci
Środa, 21 maja 2014 o 10:46, autor: rk 0
O organizowanym we Wschowie bezpłatnym cyklu szkoleń „Z głową w sieci” opowiada ich koordynatorka.
Organizują Państwo cykl szkoleń o dość wieloznacznym tytule - „Z głową w sieci”, czyli?
Alicja Bar, koordynator szkolenia „Z głową w sieci”: Faktycznie, nazwę interpretować można na kilka sposobów, jako świadome i odpowiedzialne korzystanie z zasobów wiedzy dostępnej w Internecie, ale również jako bycie dostępnym w sieci przez cały czas, non stop. Nasze szkolenie porusza tematykę przydatną jednocześnie dla tych, którzy korzystają z sieci na co dzień, jak i dla tych, dla których Internet to nie narzędzie pracy, a sporadyczna rozrywka.
Warto też dodać, że szkolenia odbywają się w ramach większego projektu o nazwie „Jak odróżnić ziarno od plew- czyli w poszukiwaniu wartościowych źródeł” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czego dowiemy się podczas szkoleń?
Podczas cyklu zajęć wyposażymy uczestników szkolenia w wiedzę teoretyczną ale i praktyczną dotyczącą świadomego korzystania z Internetu. Poruszymy tematykę netykiety, prawa prasowego, mediów społecznościowych, pokażemy jak pisać teksty odpowiednie do medium internetowego, jak pisać bloga, jak prowadzić fanpage instytucji. Staramy się zaprezentować wszystko w przystępnej formie, aby każdy z uczestników szkoleń wyciągnął z nich jak najwięcej dla siebie.
Dlaczego akurat mieszkańcy Wschowy mogą wziąć udział w projekcie?
W kwietniu we wrocławskiej redakcji portalu kulturaonline.pl młodzi użytkownicy Internetu z całej Polski poznali zagadnienia dotyczące świadomego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów Internetu. Analizując miejsce pochodzenia tych osób, wyłoniliśmy trzy lokalizacje, z których mieliśmy najwięcej zgłoszeń, wśród wytypowanych miast znalazły się Świdnica, Inowrocław i Wschowa. W maju osoby z wyłonionych lokalizacji podzielą się swoją wiedzą ze starszymi użytkownikami Internetu mieszkającymi we Wschowie. Uczestnicy – młodsi i starsi –ćwiczyć będą swoje umiejętności metodą ‘case study’- konkretnego przypadku. Ich zadaniem będzie m.in. odszukanie i zweryfikowanie wiedzy o wybranym zagadnieniu dotyczącym miasta lub regionu zamieszkania członków grupy, założenie bloga i fanpage’a oraz przygotowanie materiałów do publikacji w tych mediach.
Kto może wziąć udział w szkoleniach?
Szkolenie skierowane jest do osób po 50 roku życia, mieszkających we Wschowie i okolicach. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poprawić i rozszerzyć swoją wiedzę w tej tematyce.
Kiedy odbędą się szkolenia?
Dla mieszkańców Wschowy odbędą się w terminach: 29-30 maja oraz 9-10 czerwca 2014, początek szkoleń o godz. 9.00. Szkolenia zostaną zrealizowane we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku we Wschowie. To w salach należących do Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbędą się szkolenia. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: zglowawsieci.kulturaonline.pl oraz pod numerem telefonu: 71 792 80 29.
Dziękuję za rozmowę.