TworzymyGłos Regionu

Występ teatralny w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum nr 2

Sobota, 16 kwietnia 2016 o 08:04, autor: 2
Występ teatralny w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum nr 2

Co się może stać kiedy ulatuje miłość małżeńska i para popada w rutynę dnia codziennego? Co, jeżeli wygasłe uczucia powodują tylko niechęć dwojga osób do siebie samych i myśl o pozbyciu się partnera, który jest tylko ciężarem? Wtedy mogą na nowo wkraść się emocje, podstęp i wiele czarnego humoru, który na scenie Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zaprezentowała młodzież z Gimnazjum nr 2 w sztuce "Mąż zmarł, ale już mu lepiej".

Niestety Wschowa położna jest daleko od miejsc, w których kiedy przyjdzie na to ochota można wybrać się do teatru. Tę pustkę postanowili spróbować zniwelować uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II ze Wschowy, którzy wystąpili przed wschowską publicznością ze sztuką Izabeli Degórskiej "Mąż zmarł, ale już mu lepiej". Barwna i pełna specyficznego humoru opowieść o małżeństwie, które dalekie jest od porozumienia, a w którym żona decyduje się uśmiercić męża, przyciągnęła na widownie zarówno uczniów i nauczycieli gimnazjum, jak i innych mieszkańców Wschowy, na czele z burmistrz Danutą Patalas. Ci, którzy zdecydowali się przyjść na pewno nie żałowali swojego wyboru, o czym świadczyć mogą gromkie brawa dla występujących aktorów na koniec spektaklu. Dla tych z państwa, którzy nie mogli lub nie wiedzieli o wystawieniu tej sztuki jeszcze nie ma nic straconego, bo choć nic nie odda klimatu oglądania na żywo występujących aktorów, to mają państwo możliwość zobaczyć całą sztukę w nagraniu wideo. Polecamy gorąco i gratulujemy zarówno uczniom, jak i nauczycielom, którzy przygotowali aktorów do występu. Czekamy na kolejne spektakle, a patrząc po frekwencji w naszym mieście na pewno jest luka, którą warto tego typu inicjatywami zapełnić. (olek)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~
16.04.2016 21:07

brrawwoo!!!!!!!!

avatar
~
17.04.2016 18:22

Wielkie brawa było super prawdziwi profesjonaliści

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl