TworzymyGłos Regionu

reklama

Wypowiedzenie umowy najmu budynku Przedszkola nr 3

Poniedziałek, 17 maja 2021 o 00:22, aktualizacja Poniedziałek, 17 maja 2021 o 16:13, autor: 10
Wypowiedzenie umowy najmu budynku Przedszkola nr 3

Starosta powiatu wschowskiego w dniu 28 kwietnia wypowiedział umowę na najem budynków Przedszkola nr 3 „Wesoła Trójeczka” z jednomiesięcznym terminem wypowiedzenia. Wypowiedzenie dotyczy zarówno budynku przedszkola jak i pomieszczeń wykorzystywanych przez gminę na magazyn obrony cywilnej. Z drugiej strony starostwo opuści pomieszczenia gminne wykorzystywane przez Powiatowy Urząd Pracy oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

Wypowiedzenie umowy z miesięcznym terminem opuszczenia budynku przez Przedszkole nr 3 „Wesoła Trójeczka” jest niemożliwe z formalnego punktu widzenia. Procedura zmiany adresu placówki wymaga zaopiniowania nowego adresu przez Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz poinformowania rodziców na 6 miesięcy przed zmianą lokalizacji. Dodatkowo możliwe jest to tylko po zakończeniu roku szkolnego.

W odpowiedzi na pismo starosty wschowskiego informujące o wypowiedzeniu umowy burmistrz Konrad Antkowiak przedstawił obowiązujące przepisy prawa dotyczące zmiany adresu placówki oświatowej oraz wyraził chęć porozumienia, którego celem będzie zapewnienie najlepszych warunków dla przedszkolaków z Przedszkola nr 3 „Wesoła Trójeczka”. Wśród propozycji przedstawionych przez burmistrz jest także odpłatny wynajem aktualnie wykorzystywanych pomieszczeń.

- Z całą stanowczością zaprzeczamy informacjom pojawiającym się w przestrzeni publicznej, że wypowiedzenie umowy na najem budynku Przedszkola nr 3 „Wesoła Trójeczka” jest wynikiem zabiegów władz Gminy Wschowa. Wypowiedzenie umów najmu zarówno budynków użytkowanych przez Przedszkole nr 3 oraz Powiatowy Urząd Pracy jest jednostronnym działaniem Zarządu Powiatu Wschowskiego. Dążymy do rozwiązania tego problemu, ważąc dobro dzieci z Przedszkola nr 3 „Wesoła Trójeczka” oraz prawo własności i dysponowania majątkiem przez Starostwo Powiatowe. Jesteśmy przekonani, że starosta wschowski nie pozostanie obojętny na wskazane przez burmistrza argumenty, a sprawa zostanie spokojnie rozstrzygnięcia z nadrzędnym celem jakim jest spokój i bezpieczeństwo wychowanków przedszkola – informuje Aleksander Ziemek.

Chcąc uspokoić rodziców, w dniu 14 maja skierowane zostało do nich pismo przedstawiające aktualną sytuację. Poniżej przedstawiamy skan wypowiedzenia umowy oraz treść pisma skierowanego do rodziców.


REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~Kpina
14.05.2021 14:24

Jak starosta wyobraża sobie przeniesienie przedszkola w miesiąc?! Przecież to jest kpina. Szkoda, że od razu z PISową policją dzieci w kajdankach nie wyprowadzał

avatar
~xyz
14.05.2021 15:27

JUŻ NAJWYŻSZY CZAS ZLIKWIDOWAĆ TEN POWIAT I WOJEWÓDZTWO

avatar
~Ciekawe
14.05.2021 16:08

A ciekawe jaki pomysł na budynek przedszkola ma starosta? Dlaczego przeszkadza mu że jest ta taka piękna placówka?

avatar
~lechwoj
14.05.2021 16:20

Ot, pisowska natura Bielawskiego ....

avatar
~Maria
14.05.2021 16:29

Ja nie wiem czy w Urzędzie Miasta nikt nie umie czytać, ma jakieś problemy ze zrozumieniem faktów, albo przekazywanych informacji. Polecam przeczytać oświadczenie Zarządu Powiatu - to wiele wyjaśnia.

avatar
~Umowa
14.05.2021 21:32

To viceburmistrz Panicz-Szajkenig od spraw oświaty i pani Wiśniewska dyrektor od spraw oświaty nie zapoznały się z zapisami umowy żeby zabezpieczyć się przed tego typu sytuacją? Dopiero teraz lament co zrobić?

avatar
~z Leszna
15.05.2021 21:08

Widzę ,ze w moim rodzinnym mieście rozpoczęła się "wojna na górze" . O co tu chodzi i czy tak powinna wyglądać wspólpraca dla dobra Wschowian. Wstyd!!!

avatar
~ja
15.05.2021 23:26

ludzie ! Czytajcie ze zrozumieniem! Przeciez starosta nie ma zamiaru ruszac przedszkola tylko przenosi urzad pracy, bo pomieszczenia wymagaja remontu. To nagonka rozdmuchana przez "kogos z ratusza" , tylko po co? Zeby odwrócić uwage od czegoś ważnego?!

avatar
~Zamieszanie
17.05.2021 07:49

Żadna wojna na górze, tylko robienie zamieszania przez Panią niestety radną. Kolejny temat po kinie czy piecach, którego dotyka się radna i wychodzi bałagan. Jeżeli ktoś może wpłynąć na tą panią to niech jej da znać, że ma się już nie odzywać...

avatar
~wytłumacz
17.05.2021 14:00

A co ma ona do bezpośredniej korespondencji starostwo-gmina?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl