TworzymyGłos Regionu

Wyjątkowa lekcja Wiedzy o społeczeństwie

Środa, 07 grudnia 2022 o 11:54, autor: 0 584
Wyjątkowa lekcja Wiedzy o społeczeństwie

W dniach 5 i 6 grudnia b.r. uczniowie klas VIII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej wzięli udział w otwartej lekcji „Wiedzy o społeczeństwie”, która odbyła się w Urzędzie Miasta i Gminy Szlichtyngowa.

Młodzież wraz z nauczycielką Krystyną Felińską spotkali się z Burmistrzem Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolantą Wielgus. Pani Burmistrz w interesujący sposób objaśniła zebranym zasady pracy urzędników w Urzędzie, opowiedziała gościom o swojej pracy i najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi stoi Gmina Szlichtyngowa. Wspólnie z Zastępcą Burmistrza Błażejem Rajmanem uczniowie odwiedzili kilka ciekawych miejsc ratusza – m.in. kancelarię oraz salę ślubów, mogli zobaczyć, jak wygląda praca w poszczególnych referatach Urzędu. Poznali też kompetencje poszczególnych pracowników.

Spotkanie w Urzędzie było dla uczniów świetną okazją do poszerzenia wiedzy. Była to ciekawa lekcja o samorządzie, która zachęciła uczniów do zainteresowania się sprawami lokalnej społeczności. Każdy z uczniów otrzymał materiały promocyjne Gminy: długopis i notatnik.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl